Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki 1 nappal de még még szept...

Aki 1 nappal de még még szept 1 előtt tért haza piros országból , az tényleg alanyi jogon fel van mentve 2 hét munka alól? És minek a terhére? Szabi?

Figyelt kérdés

Ez így működik? Kollega vasárnap jött haza piros országból, vagyis még a szept 1. határzár előtt. Aki szept 1. után jön haza, arra két hét karantén vár-na de aki két nappal előtte? Aug 30-án?


Mert ő már ma se jött betefonált hogy piros országban volt, tehát két hétig nem jön. Szó nincs arról hogy covidos lenne, nem is tesztelték, szerinte elég az hogy hol volt.

És most 2 hét háváj van neki, nem jön melóba 2 hétig.


Kérdés minek a terhére? Szabija nemigen van már, tesztje nincs, innentől betegállomány is off!

Ez így működik? Betelefonálok hogy itt és itt voltam na akkor 2 hétig szevasztok???


Mert akkor holnap reggel én is beszólok, hogy bocsesz az Adrián voltam na szevasztok?


2020. aug. 31. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem mehet dolgozni! Ez nem az ő választása. Kötelező a két hét karantén.
2020. aug. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeptember 1-től függetlenül eddig is az volt, hogy piros országból vagy 2 hét karantén, vagy 2 negatív teszt (vérből). Hogy most a karantént pontosan hogy kell lebonyolítani, azt nem tudom, biztos van valami módja.


Most pedig pontozzál le, Balázska, és írd ki a következő munkahelyi/alapítványi iskolás kérdésedet.

2020. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Kötelező a két hét karantén."


Érdekes jogi forum.hu oldalon nem ezt mondták.... ahol jogászok munkajogászok ügyvédek válaszolnak. De biztos ott tudják rosszul és itt jól, igaz-e?


Ott mit mondtak? Amit én . A kötelező karantén az a szept 1-én vagy később érkezőkre vár.

Aki aug 31. este 23.59-ig átlépi a határt arra nem.... ez mondjuk evidens.

Vagyis a kollega max önkéntes karanténba mehet azt meg a munkáltatónak nem kötelessége elfogadnia, fegyelmivel el is küldheti távolmaradás miatt.

2020. aug. 31. 18:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézd Bazsikám, ott szerepel a képen, hogy piros országból érkező magyar állampolgár esetében a következő az eljárás:

"Ha nem merült fel a fertőzés gyanúja, akkor 14 napos kijelölt karanténra vagy hatósági házi karanténra KÖTELES."

Kivéve, ha csinál 5 napon belül tesztet.

Augusztus 1-től.


Írjad a következő kérdésed, gyerünk.

2020. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 hét állásidőt fizetnek annak is, akinek valamelyik családtagja járt ilyen országban és egy háztartásban élnek.
2020. aug. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

De szeptember 1 előtt bevezették, hogy az országokat színek szerint csoportosítják és volt zöld ország, amely esetén semmi teendő nem volt ha onnan érkeztél, volt a sárga besorolás, na ott nem tudom pontosan mi volt az eljárásrend illetve volt egy piros besorolás amely kimondta, hogy ha onnan érkezel akkor 2 negatív koronateszt felmutatása esetén szabad vagy, de amennyiben ez nem történik meg akkor szigorúan 2 hét hatósági házi karantént szabnak ki rád. Pár napja minden ország piros besorolást kapott.

Ez ma éjfélig van érvényben.


Holnaptól kezdve változik meg minden és akárhonnan érkezel, 2 hét karantén. Itt is van kivétel de azt most nem írom le mert nem érint.

2020. aug. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Látom, Balu, kezdődik a tanév az alapítványi iskolában is. Fizetést kaptatok már idén?
2020. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a jogászok elmondták neked a jó válaszokat, akkor mi a halál f.áért fárasztod az ittenieket a kérdéseiddel? :D
2020. aug. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak ennyi öröme van a nyomorultnak.
2020. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha augusztus 31. 23:59-kor ért haza PIROS országból, akkor is két hét karantén köteles, sőt ha narancsból, akkor is. Vagy kiválthatta volna teszttel.

Ha nincs szabija, akkor fizetés nélküli szabadságból megy. Hát ez aztán nagy szevasz... Örülhet, ha visszatéréskor nem rúgja ki a munkáltatója, mert felelőtlenül viselkedett.

Nálunk van olyan, aki megpróbálta kijátszani a rendszert és narancssárga országból jött haza zöldön keresztül. Nem engedték vissza dolgozni, az egész éves szabija elment a két hét "karanténra", amire ugyan az állam nem kötelezte, de a munkáltató igen.

2020. szept. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!