Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Óvodai dajka = takarítónő?

Óvodai dajka = takarítónő?

Figyelt kérdés

Azt gondoltam a dadus az a jobbkeze az óvónőnek, oké tisztán tartja a környezetet de leginkább a gyerekeknek segít. Na én most vagyok a gyakorlatomon és konkrétan takarítani vagyok itt. Első nap még játszottam valamennyit a gyerekekkel, de leginkább mosogatok, porszívózok, felmosok, wc-t takarítok és még csak nem is a gyerek részén, hanem a felnőtt wc-t is. Elvileg kétféle dadus van és abból az egyik egy konyhai kisegítő és takarító magyarul, a másik kevesebbet takarít és többet van a gyerekekkel.


Miért nem alkalmaznak az ovik inkább rendesen takarítót? Ahhoz még tanfolyamot se kell elvégezni, takarítani mindenki tud. A dadus meg lehetne többet a gyerekekkel.


De nekem meg direkt ezeket a feladatokat adják merthogy én úgyis az a fajta dadus leszek aki mosogat egész nap meg takarít.


2023. ápr. 25. 10:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Igen, ez így van sok helyen.


"Miért nem alkalmaznak az ovik inkább rendesen takarítót?"

. Pont azért, amiért csoportokat vonnak össze, mert hogy 19 gyerek az kevés...


"Ahhoz még tanfolyamot se kell elvégezni, takarítani mindenki tud."

. Ugye még emlékszel, hogy egy óvodában dolgozol? Ott azért vannak elvárások a takarítással kapcsolatban.

2023. ápr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A valasz egyszeru. Azert mert igy be tudnak tenni tobb poziciora is.

Igy nem kell felvenni meg 1-2 embert. Ahogy te is mondtad,takaritani.

Ha jol emlekszem a ruhatok is masok.

2023. ápr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Amikor én voltam óvodás (jó régen:D) akkor a dadus hozta a kaját meg segített az óvónőnek, takarító feladata nem nagyon volt, ahogy még megmaradt az emlékeimbe, bár nem tudom hogy mostanában mi megy az óvodákban, de szerintem nincs szükség külön takarítot felvenni
2023. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Hülyék lennének plusz takarítót felvenni, ha van dajka, aki megcsinálja.
2023. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#1 Igen de azt egy nap alatt elmondják mit hogy kell, meg lehet jegyezni hamar.
2023. ápr. 25. 10:32
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, sőt a gyerek gondozása is a te dolgod, ha pl. lehányja magát, nem a pedagógus fogja lemosdatni.
2023. ápr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Es ha gyakorlaton vagy, nyilvan a leggázabb melót fogjak radsózni..

Amit senki se akar megcsinalni.

2023. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos magyar szokás az összes bőrt lehúzni egyetlen emberről. Nehogy már két embert kelljen fizetni,és akkor a légkör is jobb lenne. Csak ugye akkor nem kell csodálkozni, hogy nem lesz ember, (felmondanak sokan, aki meg jön, még rosszabb lesz, mint az előző), mert ez rámegy a testi és mentális egészségre is. Unott, robot, agresszív emberek vannak, akik nem tudnak kiállni magukért, mert félnek, hogy még ennyi se lesz. (De egyébként lesz.)

Persze, függ attól, hogy mi van a szerződésben, hogyan tartalmazza azt a részt, hogy takarítás.

2023. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
23%

"Azt gondoltam a dadus az a jobbkeze az óvónőnek"

Én úgy tudom, hogy az óvónőnek a jobbkeze a ped asszisztensek és csak utána jönnek a dadusok a hierarchiába. Ami mondjuk meg is látszik: a ped asszisztens fél éves képzés minimum, a dajka pedig 3 hónapos.

Szóval ha ezt vesszük alapul akkor igen, te vagy a takarító, mert te vagy a legkisebb pozícióba. Az pedig, hogy miért nincs takarító vagy miért olyan amilyen: te is jól tudod, hogy óvodába pláne kell figyelni a tisztaságra és nem csak 2x áttörölni egy polcot.

2023. ápr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ped asszisztens nincs is minden óvodában. Vagy ha van, akkor is egy közmunkás tölti be a pozit.

Igen, 10 éve engem is meglepett, hogy egy óvodai dajka mindent csinál, csak épp gyerekek között nincs.

Takarít, mosogat, felszeli a gyümölcsöt, zöldséget. Csak ebédeltetéskor megy gyerekek közé.

2023. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!