Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozik valaki Fül-orr-gégész...

Dolgozik valaki Fül-orr-gégészeten?

Figyelt kérdés
Olyan kollégát, kolleginát keresnék, aki dolgozik a fent említett osztályon. Keddtől engem is áthelyeztek, eddig nőgyógyászati osztályon voltam...szóval teljes mélyvíz. Tudom, hogy majd segítenek ott, 2 hét a betanulásom, utána már 12 órába leszek nappal egyedül. Jó lenne tudni az alap ápolási feladatokon kivül mi a más, mire figyeljek, mit tanuljak meg (újra)..stb. Kicsit félek.

2023. ápr. 25. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Tehat mar az sztk-ban nem orvosok latjak el a betegeket,hanem hozza nem erto betanitott munkasok…?


Grat.

2023. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miket csinálnak az osztályon?

Mindenféle műtét, vagy inkább csak 1-2 futószalagon?

Gyerekeket is műtenek, ők ott maradnak, vagy a gyerekosztályra mennek műtét után?

Inkább egynapos ellátás folyik, vagy pl. tumorosok is vannak?


Nem sokat dolgoztam gégészeten, nálunk már eléggé leépítették az egészet. Fiatalabb az átlagéletkor, ellátják magukat, pl. pelenkázásra, etetésre kevesen szorulnak. Nagyrészt műtétes ellátás folyik, jönnek-mennek, kevesen fekszenek bent hetekig.

2023. ápr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Keddenként van műtétes nap, de nem sok max 3-4. Inkabb orr- vagy garatmandula műtét azt mondták. Aztán csak 1-2 napot vannak bent.

Vannak gyerekek is, és itt is fekszenek, nem teszik át máshova.

Orrvérzőket emlegettek még.


Itt is leépítések vannak sajnos, még működik ez az osztály, de ahogy írod kevesen vannak, ezért mondtak, hogy nem lesz gondom. De azert na, csak aggódom azert.

2023. ápr. 27. 07:02
 4/5 A kérdező kommentje:

Első - reggel nem tudtam válaszolni, mert siettem.

Nem orvos vagyok. Ápoló, Szülésznő. 2009 óta dolgoztam szülészeti-nógyógyászati osztályon. Sajnos Május 1-el bezárják az osztályt, mindenkit máshova helyeznek át (neurológia, belgyógyászat, urológia, traumatológia stb). Engem a fülé-orr-gégészeti osztályra. Nem, nem sztk-ba szakrendelésre. Osztályra. Végzettségem megvan hozzá. De mivel már 14 éve mindig ugyanazon az egy osztályon voltam, ez nekem gyökeres változás. Hisz mikor tanultam én már fül-orr -gégészeti ápolást... 1000 éve. És aggódom, mert jól szeretném végezni a munkám. Rendesen szeretném ápolni, segíteni a betegeket és nem mellesleg a kollegáknak, kollegináknak se szeretnék púp lenni a hátukon. Hiszen tudom,hogy mindenki túl van terhelve. Ezért reménykedek, hogy tudnak nekem legalább már így előre segíteni - mint pl a 2-es válaszoló fog remélem.

2023. ápr. 27. 14:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Fül orr gégészeten dolgozom de a szakrendelésen.
2023. máj. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!