Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy viselitek, hogy a munka...

Hogy viselitek, hogy a munka elvette az életeteket?

Figyelt kérdés

Nyilván olyanoktól várok váaszt, akik hasonlóval küzdenek. Tehát senki ne írja hogy "nekem nem vette el az életem"


Semmire nincs idő mellette. Jobb bele se kezdeni, mert nem lehet belemerülni. Ha voltak érdeklődéseid, hobbijaid, el kell felejteni, mert munka mellett nem lehet. Vagy idő nincs rá, vagy a 8 óra a végletekig lehúzza az ember energiáját. Ha volt egyéniséged, azt is dobhatod, konkrétan mindent.

Nem most kezdtem, több éve, nem tudok beleszokni. Viszont annyira meg nem vagyok öreg, hogy az egészségem menjen rá, pedig már az is rámegy.

Hogy lehet ezt elviselni? Hogy konkrétan úgy kell létezned és tevékenykedned, hogy közben nem élsz és nem létezel?


2023. máj. 1. 10:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem egy heti 40 órás munka senkinek nem veszi el az életét. Mindekinek arra van ideje, amire szán időt.
2023. máj. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy gondolom, hogy nem a munka vette el az életed, hanem nem azt csinálod, amit szeretnél, vagy nem érted el azt, amit kitűztél, így erre fogni könnyebb, mint időt szánni rá, hogy belenézz az eddigi életedbe.
2023. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy olyan írjon aki benne van.

Értékelem a segítő szándékot, de ezekkel nem tudok mit kezdeni.


1 Rettenetesen szűklátókörű vagy.

2023. máj. 1. 10:41
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Honnan tudod, hogy nem voltam benne?

Honnan tudod, hogy nem dolgoztam reggel 9-től este 10-ig vendéglátásban?

Honnan tudod, hogy nem tudom mi a megoldás? Hiszen leírtam. Nézz bele! Necsak olvasd, amit írtam, értelmezd. Valós munkát végezz az életeden. Más nem fog helyetted. Sem itt a gyakorin, sem a facebookon. Sehol.

2023. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy vagyok vele, hogy ebből tudok a hobbijaimra költeni. Vannak időszakok, amik jobban terhelnek, természetesen olyankor minden téren jön a baj, mikor máskor. 😅 De nem mindig rossz, és rosszabb lenne csövesként. Az elmúlt években azért nálunk sok változás történt, részleges távmunkába kerültem, ami számomra optimálisabb akár a teljes bejárásnál akár a teljes távmunkánál.
2023. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
De te is írod higy nem tudod elviselni. Most akkor panaszkodjunk együtt? Nem egyszerűbb a megdáson gondolkozni?
2023. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%
Úgy, hogy összeverem azokat, akik 5 napos munkahetet akarnak.
2023. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
31%
Egyéni vállalkozóként egészen elviselhető ha közben tisztán havi másfél-két millával gyarapodik a bankszámla és enyém a legjobb nő a városban. Dolgozni azt persze kell, még hétvégén is, de ahogy mondani szokás: valamit valamiért.
2023. máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

Lefordítom:


A kérdező nem a megoldást keresi a problémára, csak társakat keres hozzá, akikkel közösen siránkozhat a saját nyomorúságán.

2023. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Bro te most komolyan napi 8 órán problémázol? Én átlagban 10 órát dolgozok, kemény szellemi munkát (mindenféle gazdasági és pénzügyi elemzéseket készítek illezve riportolok), nem ritka hogy 12 órát is egy nap. Hétvégén meg levelezőn csinálok egy szintén nem egyszerű tanfolyamot. Nekem tényleg nem egyszerű ezek mellett még szabidőt találnom, főleg hogy kerti illetve házimunkák is vannak, de mégis megoldom. Ne legyél már nyomi ;)
2023. máj. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!