Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyröl elengednek...

Munkahelyröl elengednek tanfolyamra? 2 hetente péntek szombat

Figyelt kérdés
Félbehagyni nem szeretném, sokat beleöltem idöben figyelemben és nem mellesleg pénzben is. Nem szòszerint a fele, kb a harmada van hàtra. Ha nem engedékenyek akkor csak a tp marad mint opciò?

2023. máj. 17. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nyilván nem velünk kell megbeszélned, hanem a főnököddel.

De ha eddig engedték, miért változtatnának rajta?

2023. máj. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mi honnan tudnánk? Ha neked ez munkaidő, nincs erre vonatkozó tanulmányi szerződés, akkor nyilván a munkáltató jóindulatán múlik.
2023. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Eddig nem dolgoztam csak alkalmi munkavàllalòként, most sikerült egy fix àllàs de így meg a tanfolyamot nem akarom elbukni 3 hònap van Plusz a vizsga. Gyakorlatokat màr letudtam.
2023. máj. 17. 20:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"most sikerült egy fix àllàs"


Ezt az állásinterjún kellett volna megbeszélni. Ha azt mondják, hogy nem engednek el, akkor még tudsz mérlegelni, hogy az állás a fontosabb vagy a tanfolyam.

Az, hogy kéthetente elmész egy napra táppénzre (már ha kiírnak egy napra, a mi háziorvosunk pl. biztos nem csinálná meg), az elég átlátszó és hamar ki lehet húzni vele a gyufát. Nyilván próbaidős vagy, ilyenkor indoklás nélkül fel lehet mondani és ha azt sejtik rólad, hogy a táppénzt nem betegségre használod fel, biztos felmondanak.

2023. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elengedlek, főnöknél nyugodtan hivatkozz rám.
2023. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4 Az interjún az ember meg akar felelni ,még fel sem vettek de màr hoztam volna fel mikor nem érek rà? Az orvos simàn kiírna de azért ezt egynél többször nem merném bejàtszani.


5 Jò lenne ha csak így menne 😄

2023. máj. 17. 21:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6: egy francot. Egy interjú olyan, mint egy randi: azt keressük, találkoznak-e az igényeink, nem azt, hogy jöjjünk össze, aztán majd lesz valahogy.

Igen, lehet tisztázni, hogy az első bár hónapban hogyan lehet ütemezni a munkát, hogy beleférjen a tanfolyam. Vagy most jobb, hogy minket kérdezel erről, és gőzöd sincsen, hogy lesz?

2023. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"4 Az interjún az ember meg akar felelni ,még fel sem vettek de màr hoztam volna fel mikor nem érek rà?"


Értem, de így még rosszabbul jártál. Megkaptad az állást és vakarhatod a fejed, mit csinálj.

Szerintem egy tanfolyam alapvetően nem jön ki rosszul állásinterjúnál: a jelentkező lelkes, képezni akarja magát. Gondolom pár napról lenne szó összesen. Lehet beszélni arról, hogy utána állj munkába, vagy ez fizetetlen szabi legyen, vagy fizetett, vagy a hét többi napján kell ledolgoznod. Ha ezek közül mindenre nyitott vagy, akkor nem hiszem, hogy pont emiatt ne vennének fel.

Az egynapos táppénz egyébként mindig gyanús: mi az a betegség, amiből ilyen gyorsan meggyógyultál, de aznap mégis munkaképtelen voltál?

És ha az jön le a fejükben, hogy másra használtad a táppénzt, az nagyon rosszul veti ki magát.

2023. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7 Ez összetettebb dolog ennél, lassan egy éve csak alkalmi munkàt talàltam, szükségem volt fix àllàsra így szerettem volna megkapni.

Persze a fönökséget fogom kérdezni, de azért màs tapasztalatai is érdekelhetnek.


Voltam màr egy napos tàppénzen, nem alibiböl hanem konkrétan fogfàjàs kapcsàn feldagadt arc miatt, ami a kapott gyògyszertöl màsnapra lelohadt

2023. máj. 17. 21:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Konkrétan egy fontos infót visszatartottál az állásinterjún.

Szerintem nem lesznek boldogok. kKérdés nekik mennyire van szükségük rád.

A fizetetlen szabadság, vagy ledolgozás a főnöknek szerintem jobban imponálna, mint egy újabb sunyizás. Kezdd mostantól az őszinteséget!

2023. máj. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!