Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Változtathat igy a főnök a...

Változtathat igy a főnök a munkanapokon?

Figyelt kérdés
Kicsit több mint egy éve vagyok a cégnél, amikor idejöttem (sőt szinte ők könyörögtek hogy menjek) azt mondtam egy normális hétfőtől-péntekig tartó munkarendet akarok, erre rá is bólintottak. De tavaly októberben a főnök kitalálta hogy dolgozzak keddtől-szombatig /ezt semmi nem indokolja amúgy/ én hülye akkor rábolintottam. Sajnos nem lesz jó igy mert szombatonként akarok járni egy továbbképzésre. Már alapból azt sem értettem hogy mennyire szabályos igy változtatni a munkanakpokon, de elfogadtam mert úgy voltam vele két napom igy is úgy is marad.

2023. jan. 18. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
hát ha mindenki más is így dolgozik akkor nem hiszem, hogy módosítható. Max heti 4 napot dolgozol
2023. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Lehet direkt bepróbalkozott hogy ne te mondd meg hogyan akarsz dolgozni hanem ő.

Lehet ez valami kisebbségi komplexusos játszmája a főnöknek hogy nehogymár minden jó legyen a dolgozónak.

2023. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Tudom, hogy itt divat, hogy minden csak azért történik, hogy direkt rossz legyen mindenhol az utolsó mariskának is. De volt egy covid válság, meg háború, meg amúgy is sz/póágon az ország minden téren. Attól még, hogy te nem látod, lehet teljesen racionális oka, hogy ezt kérte. És igen, megteheti a megfelelő keretek között. Vannak itt az MT-t részletesen vágó emberek, idézni is fognak.
2023. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez olyan munka hogy csak én vagyok gyakorlatilag egyedül ebben a cégében. Van másik cége is ott többen vannak, ők h-p-ig dolgoznak. Amúgy saját magát is megszivatta mert szombaton délben bezár egy csomó kereskedés ha kell valami anyag akkor már nem tudok venni, a múltkor jött volna dolgozni egy alvállakozó hétfőn ért csak rá, de mivel nem voltam ott nem tudott jönni, ez olyan jó?

Nekem is csak azért gáz mert szombaton nem tudok menni továbbképzésre, most a párom itthon van de ha dolgozni fog akkor csak vasárnap leszünk együtt egy teljes napot.

Szóval mik a megfelelő keretek?

2023. jan. 18. 14:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Szólj a főnöknek, hogy szeretnéd ha visszaváltanátok hétfőtől péntekig munkarendre!
2023. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!