Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit jelent a nappali tagozatos...

Mit jelent a nappali tagozatos hallgatói jogviszony?

Figyelt kérdés

Munkát szeretnék vállalni a nyárra középiskolás diákként. Ha a feltételek között ez szerepel, hogy,, nappali tagozatos hallgatói jogviszony ", akkor ez azt jelenti hogy csak egyetemisták jelentkezhetnek, vagy olyan gimnazistáknak is mint én?

Nem találtam a fenti kifejezésnek a pontos jelentését. Le tudnátok írni hogy ez pontosan mit jelent és kinek szól?



2023. máj. 20. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy tudom, hogyha nincs kikötve, hogy csak egyetemistáknak szól, akkor minden 16 éven felüli, nappali tagozaton tanuló diák jelentkezhet (tehát gimnazista is, ha nem levelezős vagy esti tagozatos).
2023. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
olyan aki tanul még és diákigazolványa is van.
2023. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Nappali tagozatos, az aki " normálisan" jár iskolába, nem levelezőn, tavoktatásba, meg nem esti iskolába jár.
2023. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
A gimis az tanuló és nem hallgató.
2023. máj. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nappali tagozatos, értsd: "főállású" tanuló, vagyis hétfőtől péntekig, hagyományos iskolarendszerben tanul, délelőtt.


Esti, ill levelező tagozatos: jellemzően munkaviszony mellett, heti 2-3 alkalommal, délutáni időszakban végzi tanulmányait.

2023. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tanulói jogviszony: általános és középfokú tanulmányokat végzők


Hallgatói jogviszony: felsőfokú tanulmányokag végzők



Tehát jó a megérzésed kérdező.

2023. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel csak egyetemistáknak szól, de azért kérdezz rá, hátha csak szimplán tudatlanok és nem feltétel a hallgatói (egyetemi) jogviszony).
2023. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!