Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol jobb buszvezetőként...

Hol jobb buszvezetőként dolgozni? Ausztriában vagy Némtországban?

Figyelt kérdés
Most készülók kimenni Németországba dolgozni buszvezetőként,de egyre többen kérdezik,hogy miért nem Ausztriába? Most én is szeretnék megkérdezni olyan kollégákat,akiknek mind a két országban van tapasztalata és hajlandó megosztani. Minden érdekel, a jó és rossz dolgok is,kezdve az emberektől a szállásig,a fizetésig. Én családdal tervezek menni 14 éves fiúgyermekkel

2023. máj. 21. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Mindkét helyen sokkal jobb mint itthon. Én dolgoztam mindkét országban, de már 2 éve nyugdíjas vagyok, itthon még dolgoznom kéne ha itt maradok...
2023. máj. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriáról tudok nyilatkozni. Jó a fizetés, laza meló. Nekem anyukám akart buszsofőrnek menni, de kötelezően kérik a perfekt németet. Így tanult még egy pár évet és most kezdte nem rég.
2023. máj. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ausztria. 13. + 14. jövedelem miatt
2023. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as azt ajánlottak Németországban is, csak máshogyan hívják. Nyaralási hozzájáruláként adnak 200 eurót a nyáron, karácsony elött meg a bruttó besorolási bér 85%-át. Mennyi a kereset Ausztriában? Németországban Bruttó 3000 az alapbér ehhez hozzájönnek a pótlékok még és ha van túlóra. Nettó 2700-2800-at össze lehet hozni.
2023. máj. 26. 09:49
 5/7 anonim ***** válasza:

becsben elek. hat nagyon nem azt ajanlottak :-D

igaz en mernokin vegeztem es kinn dolgozom.

de mindenki kapja itt a 13. + 14.ig jövedelmet.


nyaron juniusban kapod a brutto beredet szoval ha brutto 3500-at keresel juniusban kapod a netto beredet + a bruttot hozza.

es november vegen jön megint egy kb annyi mint a brutto bered.

2023. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Helo!


Nem vagyok sofőr, de elég béna a helyzet például Münchenben, kevés vezető van (mindenen kb...).

Szerintem most jó feltételekkel lehet elkezdeni dolgozni, mert rákényszerül az MVV.


Egyébként jó pár sofőr dolgozik Münchenben és környékén.

2023. júl. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os Augusztus elsejétől már én is Németországban dolgozom, igaz Münchentől északabbra, de közben meg tudtam ezt azt. Például a kindergelddel az osztrák szórakozik, hogy csak arra akar fizetni,amelyik gyerek oda jár iskolába,a német az fizet arra is, amelyik Magyarországon marad.
2023. júl. 17. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!