Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tanulnátok 40 évesen? Nem...

Mit tanulnátok 40 évesen? Nem IT területén!

Figyelt kérdés

Biológus Bsc-vel, ha az a cél hogy 5 éven belül nem akarok jelenléti munkát végezni?

Laboratóriumi munkát végezek 10 éve.

Kiemelkedő kommunikációs készséggel rendelkezem, gyorsan tanulok és nagyon jól osztom be az időmet.

Gyengeségem az hogy kifejezetten nem szeretek idegen nyelven kommunikálni mert rendkívül zavar hogy nem megy úgy mint az anyanyelvemen.



2023. máj. 21. 16:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

Jó volna többet tudni. Miért nem IT? Most sem megy, ha számítógépet kell használni?


Mi a gond a jelenléti munkával?


Meg amúgy, mit szeretsz? Mi az, amit szerettél a mostani munkádban?

2023. máj. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Úgy érzem rengetegen vannak IT területén és rettenetesen felhígult a szakma.De megy egeszen jól is csak nem igazan ebben képzelem el magam

Talán néhány éven belül nem lesz szükség ennyi IT szakemberre.

Azt szeretem egy hosszú percíz kísérletsorazat végén számszerű eredmények lesznek és azok rendszerezésével soksok következetesre lehet jutni :) Az is hogy a kezemmel csinálok valamit és annak látható eredménye van

Az adminisztrációban jó vagyok és pontos is.

Nem szeretnék bejárni még rugalmas munkaidőben sem.Nem szeretem a feleslegesen utazással,téblábolással eltöltött időt.

2023. máj. 21. 17:05
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Téves, ahogy az IT szakmát látod.


Szerettem volna valamilyen elemző munkát ajánlani, de az IT-val kapcsolatos ellenszenved miatt inkább eltekintenék ettől.

2023. máj. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

"Talán néhány éven belül nem lesz szükség ennyi IT szakemberre."


IT-ra épülő világban nem lesz szükség szakemberre? Most fel tud venni több 10 000 embert a piac. És a világ nem áll meg, ez mindig is ott lesz.

2023. máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Bank vagy pénzügyi szektor.
2023. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem ellenszenv,kérlek ne vedd támadasnak, egyszerűen kizártnak tartom hogy ennyi és ilyen minőségű szakemberekre lesz szükség. Aztán lehet én látom rosszul de a környezetemben rengeteg a félig hozzáertő,néhány hónap alatt végzett arc és ez nekem nem opció hogy hasonlóan közepvacakul műveljek valamit,amire éppen nagy az igény.Ráadasul én már csak lassabb leszek, nehezen fogom felvenni a versenyt a 25 évesekkel .Sokkal inkább el tudom képzelni hogy valamilyen kevésbé rohanó szektorban keressek valamit ahol inkább a lassabb,megfontoltabb munkára van igény.

Én nem is hiszem, hogy tudnám ezt jól csinálni, nyilván azért kötöttem ki hogy ne ilyen területen javasoljatok ha lehet.

2023. máj. 21. 20:44
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a kérdező nem látja rosszul, mert ennyi ITsra valóban nem lesz szükség, ahogy fejlődik és terjed az MI. Az igazán jókat nem fogja kitúrni, a többieket viszont szerintem igen. Azt olvastam hogy az IBM konkrétan fel sem vesz már több humán erőforrást, ott már annyira fejlett az MI használat.
2023. máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%
Már most sincs szükség ennyi IT-sra és elhelyezkedni se könnyű. Rengeteg Facebook csoport van, ahol leírják milyen nehéz is elhelyezkedni, még olyannak is aki 10 éve szakmában van és váltana, nem hogy egy kezdőnek. Vagyis hát vannak melók, ahová lehet menni, na de 200-300 nettóért miért menne el bárki? Én mérnökinfót végeztem, 1 évig kerestem állást az egész országban és sehol semmi, csak is elutasítás, még annyi se futja a cégek 99%-tól, hogy interjúra hívjon, egyszerűen nincs válasz. Teljesen más területen helyezkedtem el és nem is bántam meg, azóta elvégeztem egy hozzákapcsoló szakot és az IT-t végleg kitöröltem az életemből, mint munkaheletőséget. Ez csak egy szép reklámszöveg itthon, hogy milyen munkahelehtőségek vannak.
2023. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

".Sokkal inkább el tudom képzelni hogy valamilyen kevésbé rohanó szektorban keressek valamit ahol inkább a lassabb,megfontoltabb munkára van igény."


Akkor jelenleg jó helyen vagy biológusként egy laborban, Más ilyen nem igen van, mint kutatás.

2023. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül kutatás,a laboratóriumi munka :) Gyógyszer Minőségellenőrzésben dolgoztam hosszú éveket,egyszerűen itt muszáj precíznek lenni

Egyébként nem lassú vagyok hanem a kapkodás és összecsapott munka idegen tőlem

2023. máj. 22. 08:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!