Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mièrt csak 3-4 műszak az alap...

Mièrt csak 3-4 műszak az alap a cègeknèl/munkahelyeknèl? Már,1 műszakban mièrt nem fizetnek meg rendesen?

Figyelt kérdés

Eddigi tapasztalataim alapján,nèha sokat váltok munkahelyet,de azèrt mert valahol 1 műszakban keveset fizetnek,de bárhová szeretnèk menni mindig belefutok,hogy 3 esetleg 4 műszakos munkarend van.

Jelenleg is 3/3 műszakban vagyok,de csak a fizetés miatt mert eddig ez fizet a legjobban viszont hosszútávon nekem nem bejövős,és úgyèrzem ez sem az igazi.

Mièrt van az hogy az 1 műszakos munkarend keveset fizet?


Ti mennyiszer váltottatok munkahelyet mire megtaláltátok a helyetek?


Van valami ötletetek hogy mit csináljak?


Normális válaszokat,nagyon köszönöm.


24/F



2023. máj. 24. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig van így.


Én két műszakba dolgozok, és pótlékokkal nem kapok annyit, mint amennyit egy másik cég az álláshirdetésében azonos területen egy műszakba kínált.

2023. máj. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor még mielőtt megjönnek a napi két órával 1,2 milliót kereső contractor senior data engineerek...

A termelő cégeknek a folyamatos munkarend éri meg a legjobban. Bemegy a melós reggel 6-ra, odaáll a gép mellé, gyártja az izét 2-ig, hazamegy, a gép meg áll másnap reggel 6-ig - ez nem biznisz. Ha már úgyis ott van a gép, az alapanyag és minden egyéb, jó, ha folyamatosan megy a termelés, mert ugyanakkora helyen, ugyanannyi géppel sokszor több terméket lehet gyártani.

Ezért erre rendezkednek be. Dolgozz, paraszt, látástól vakulásig! Sok helyen a folyamatos leállítás és újraindítás nem is járható út, de ahol igen, ott is inkább a folyamatos üzemet erőltetik. A dolgozót pedig ennek megfelelően fizetik meg: mivel kötelező műszakpótlékot adniuk a váltott műszakban gályázó melósnak, ezért úgy állítják be az alapbérét, hogy műszakpótlékkal együtt legyen rendes fizetése. Innentől kezdve műszakpótlék nélkül egyszerű melósként csak alamizsnát kapsz, mert az alapbéred nem lesz magasabb, mint a többinek. No de mint írtam, a cégeknek nem is éri meg az egyműszakos munkarend, ha termelésről van szó. Márpedig itthon nagyrészt arról van szó.

2023. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

Egy műszakban dolgozom, sosem lettem volna hajlandó másra, és jó a fizetés így.


Mit csinálj? Tegyél szert olyan tudásra, ahol elég az, ha emberi időben elvégzed a munkádat.

2023. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem megyek több műszakba dolgozni,inkabb a halál!
2023. máj. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kettő oka van.

Az egyik, hogy jobban megéri ezeket a gépeket folyamatosan üzemeltetni, egyrészt ha a leállás, újraindítás drága, másrészt ha a gép drága, és nem lenne kihasználva ha csak 1 műszakban üzemeltetnék. Ezért tudnak többet kínálni 3 műszakos munkáért.


A másik a munkaerőpiaci kínálati oldal, csak drágábban vállalja a munkás a 3 műszakot, mint az 1-et.

2023. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Több műszakban többet lehet gyártani.
2023. máj. 26. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!