Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kérnél fizetés emelést...

Hogyan kérnél fizetés emelést szépen? attól az embertől akit nem nagyon ismersz mert csak 2x láttad össze. Te hogyan tetted? Illető neve legyen Anna.

Figyelt kérdés

Jelenleg van az a munka amit eddig is végzett Anna, munka időn belül szépen el lehet végezni, ha gyorsabban csinálja az ember akkor mondhatni hamarabb lehet végezni a munkával az az 8 óra munkánál 3-4 órát meg lehet spórolni.(Így megérte Annának ott dolgozni)

Anna kollégájának Sándornak sajnos csökkentek a megbízásai + mindjárt nyugdíjba is megy, szóval az ő munkáját is meg kapná Anna ,így már Annának több munkája lenne és ahoz hogy 8 óra alatt ezt el tudja végezni már igyekezni kell,az az pörögni kell ha nem akar kicsúszni a munkaidőből.

Szóval mivel több munkája lesz Annának, így fizetés emelést szeretne kérni.

Szerintetek érdemes Annának megpróbálni fizetés emelést kérni, úgy hogy több embert megbízások csökkenés miatt is elküldtek?


Eddig úgy mond mégerte Annának ott dolgoznia, de így hogy több munkája lesz már ugyan azért a fizetésért Anna szerint nevetséges lenne,ezért is van ez a kérdés.

Az sincs kizárva hogy lehet ha Anna nem vállalja úgy a munkát ugyan azért a pénzért ki teszik.

Ha te is úgy gondolod hogy Annának fizetés emelést kellene kapnia,hány százalékkal kellene emelkedni szerinted?

Hogyan kérnél fizetés emelést szépen, attól az embertől akit nem nagyon ismersz mert évente csak 1x látod?



2023. máj. 25. 14:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, összesen 2x látta Anna azt a főnököt.
2023. máj. 25. 14:35
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha több lesz a munka akkor természetesen több fizetés is jár érte.

Amúgy ez az annázás tök fölösleges.

2023. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Ha azért küldtek el embereket, mert csökkentek a megbízások, akkor nem értem, Sándor munkáját miért nem köztük osztották szét. Nekik megmaradt volna az állásuk, Anna munkájához meg hozzá se kellett volna nyúlni.


Habár....

Habár szerintem, ha egy munkahelyen a 8 órára tervezett melót pörgősebb tempóban 4-5 óra alatt (tehát alig több, mint fele idő alatt) el tudja végezni az egyik alkalmazott, akkor talán pont azért adták ezt neki, mert a főnökök is rájöttek, hogy eddig alapvetően lébecolt a munkahelyén.

Vagyis úgy is mondhatjuk, hogy eddig nem dolgozott meg a fizetéséért, ezután pedig meg kell neki is dolgoznia érte.

2023. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

én sem értem, hogy miért kellene fizetésemelést adni ha kiteszi a munkaidejét, ha kicsit hatékonyabban dolgozik. Ha más a felelősség pl embereket kell vezetni stb az más lenne de így nem hiszem. Főleg, hogy azért tesznek ki embereket mert nincs megbízás, tehát bevétel sincs. Ugyanakkor összetetteb a kérdés, mert Anna is egy ember akit irányítani kell, meg mutatni neki, hogy tud fejlődni ha hatékonyabban dolgozik, esetleg tud magasapp pozícióra pályázni akár cégen belül akár más cégnél. Továbbá kérdés, hogy Anna jött rá, hogy meg lehet csinálni 4 óra alatt csak nem akarta vagy a főnök jött rá és ezért nyomják rá a melót.

Mit értesz, hogy megérte ott dolgozni? Megérte unatkozni ahelyett hogy jelezte volna hogy van még kapacitás és tudna többet vállani? Ez után kérhetne/ kérhetett volna több pénzt jogosan ha ezt maga jelzi és már bizonyított, hogy hatékonyabb.

Ha bizonyított, menjen és prezentálja, hogy mit tett le az asztalra, mennyit spórolt a cégenk azáltal, hogy hatékonyabb, miben és hogyan hatékonyabb és akkor Annának lesz egy pontos elképzelése a fizetése és munkaköri leírása tükrében (mert ezt sem tudjuk) hogy mennyit kérjen.

2023. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2 Igazából tanácsot kért tőlünk az egyik ismerős és szeretnénk neki jót adni.
2023. máj. 25. 15:54
 6/11 A kérdező kommentje:
#3 Sajnos azért mert annyi munka nem lett volna nekik állítólag.
2023. máj. 25. 15:55
 7/11 A kérdező kommentje:

#4 Mikor felvették Annát már akkor mondta neki a főnők hogy ezt a munkát el lehet kevesebb idő alatt is végezni ha gyorsabban csinálja, szóval a főnöke már akkor tudta ezt, nem mostanában jött rá.

Azt hiszem felvételekor azt is mondták neki hogy ezért annyi a fizetése amennyi,mert nem kell a 8 órát ledolgoznia.


Mit értesz, hogy megérte ott dolgozni? Megérte unatkozni ahelyett hogy jelezte volna hogy van még kapacitás és tudna többet vállani?

Azt értem alatta hogy elvégezte a munkáját aztán mehetett haza, nem kellet ott maradnia unatkozni, így kényelmesen tudta intézni az ügyeit hétköznapi is + tudta vinni és hozni az oviból a gyerekét.


Oké, de hogyan mondj szépen hogy ne hangozzon russzul?

2023. máj. 25. 16:08
 8/11 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért
2023. máj. 25. 16:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

7: "Azt értem alatta hogy elvégezte a munkáját aztán mehetett haza, nem kellet ott maradnia unatkozni, így kényelmesen tudta intézni az ügyeit hétköznapi is + tudta vinni és hozni az oviból a gyerekét."


Vagyis de facto 5-6 órás állásban volt, ahhoz mért fizetéssel. Viszont a szolgálati ideje teljes állásként ketyegett. Na, ehhez az álláshoz én is ragaszkodnék. :-)


Akkor viszont most mondhatja a főnökének, hogy annak idején a fizetése úgy lett megállapítva, hogy tudták, hogy nem tart 8 órán át, és nem is kell azt bent töltenie. Most már kitölti a 8 órát, tehát ahhoz mért fizetést kéne kapnia. Szerintem ha ezt így normális hangnemben előhozza a főnökének, abban nincs semmi rossz.

Az egy másik kérdés, hogy mi van, ha ennek ellenére nem emelnek a fizetésén. Akkor neki kell végiggondolnia, hogy így marad-e vagy sem. Ha nem, akkor is azt tanácsolom, először keressen másik állást, amit jobbnak tart, és csak ha oda felvették, utána mondjon fel itt.

2023. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp végigpörgetném az aktuális bérajánlatokat máshol, az is tárgyalási alap, ha az jobb átlagot ad.
2023. máj. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!