Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki volt már a Morgan Stanley-...

Aki volt már a Morgan Stanley-nél interjúzni, hogy készült fel a technikai részre?

Figyelt kérdés

Illetve hogy nézett ki a felvételi folyamat és milyen területre jelentkeztél?

Tervezek jelentkezni és szeretnék tájékozódni.



máj. 13. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Feltételezem még egyetemista vagy, különben nem kérdeznél ilyen általános dolgot

.

A válaszom ennek szellemében az az, hogy legyél tisztában az alapvető számviteli fogalmakkal, azaz értsed hogy néz ki a Moran, vagy más fin service vállalat mérlege, nagyvonalakban ismerd a vállalatértékelés folyamatát, illetve mondanám, hogy olvasgass egy picit a kötvényekről, az gyakran előjön, mert hiába nem kell az adott melóhoz, junioroknál egy általános fin háttértudást jól lehet vele tesztelni.

Ez természetesen igaz a Citi-hez és a Blackrockhoz is, hozzájuk is jelentkeznék, Budapesten kb egykutya.


Ne lepődj meg, ha a teljes interjú angolul megy, management szinten is elég sok a külföldi, simán lehet, hogy a jövőbeli csopvezed sem beszél majd magyarul.

Ennek szellemében ismerd a fogalmakat angolul is.


Sok sikert!

máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az apró betűs részt, a felvételi folyamat standard:


Telefonos előszűrés, majd 1-3, ritkábban 4-5 kör interjú poztiól függően, juniornál nyilván inkább 1-2.


Több területre jelentkeztem már az évek alatt, Pesten nehéz kikerülni őket, volt amikor fölvettek, de nem fogadtam el (pénzben nem olyan erősek, igaz nem rossz a bónusz), volt, hogy visszaléptem a 2. interjú után, mert durván unszimpi a csapat, és volt, hogy ők ghostoltak interjú után (2x is)


Az álláskeresés picit olyan mint a szerencsejáték, talán mint a kaparós. 2-3 komolypróbálkozásból 1 bejön, ami pejön pedig a legnagyobb valószínűséggel "langyos" lesz, de néha nagyot kaparhatsz -csak ahhoz próbálkozni is kell.

máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!!!!

#2 Amikor ghostingoltak téged, akkor az interjún mi ment félre?

máj. 14. 01:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmi különös, hogy félremenjen igazából a ghostinghoz. Lett egy jobb, szimpatikusabb, tapasztaltabb, okosabb jelölt, jobb volt mással a kémia, esetleg demográfiailag más embert kerestek a csapatba (ez főleg a Blackrocknál megy nagyon állítólag, Morgan Citi nem annyira), ez egy ilyen műfaj, nem kell túlgondolni, csak meg kell jegyezni a tapasztalatot, és menni kell előre..


Éltetem során összesen 2 db nagyon ciki interjúm volt, egyik sem ghostingolt, hanem nagyon korrekten és kedvesen visszajelzett.


Storytime: Ami nem az hogy félrement Morganes interjún, de nem gondolok rá jó emlékkel, az az, hogy egyik interjún nagyon mélyen belementek abba, hogy egy it rendszereken belül hogy épül föl a BS, nyilván ez már elég SME pozi volt. Ez volt az, amit visszamondtam, mert nem volt szimpi a csapat. Alapvetően félrebeszéltünk az SVP-vel, aminek amúgy az az oka, hogy korábban egy időben voltunk egy cégnél egy részlegen, tehát egy dologra gondoltunk, csak picit más megközelítéssel, és ezt kimondottan bunkó módon kezelte. Van ilyen, kérdés, hogy állsz a másikhoz.



(1 és 2 is én vagyok)

máj. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
máj. 19. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!