Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkáltató nem sajnálja...

Ha egy munkáltató nem sajnálja az időt, munkaerőt arra, hogy egy egyórás interjúval kösse le 2-3 alkalmazott idejét, miért spórolja meg azt magának, hogy az elutasítást tudassa egy sablonlevéllel?

Figyelt kérdés

Remélem, hogy egy szakembertől megnyugtató választ kapok erre.


Azt még megértem, hogy ha csak jelentkezem, az nem jelent semmit, mellettem megteszik zázan, nem írhatnak vissza mindenkinek (sok esetben előre gondolkodva tájékoztatnak, hogy ha x héten belül nem válaszoltak, akkor elutasítottak).

De azt nem tudom megérteni, hogy egy interjú után hogyan tudnak megfeledkezni a jelentkezésemről, illetve nem tisztelnek meg semmilyen értesítéssel, miközben van olyan munkáltató, aki az elutasítást is képes telefonon közölni.


2023. máj. 31. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves XY, nem Önre esett választásunk, viszlát!

Egyszerű udvariassági kör, minimális energia befektetéssel. Ennek hiánya tiszteletlenségre utal. Nincs mit megérteni rajta. Van ilyen. Engedd el, ennyit tehetsz.

2023. máj. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Érdeke megtalálni a legjobb munkaerőt a jelentkezők közül, az viszont már nem érdeke, hogy visszajelezzen.
2023. máj. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2: hát, ja, csak nem egy munkáltató ezek közül évente beköszön LinkedInen, hogy van valami pozíció, ők meg nem értik, miért említem, hogy még az előző pályázatomról se kaptam visszajelzést...


Szóval ez hosszútávon nagyon rossz taktika, mert nem éppen pozitív kép alakul ki bennem a munkáltatóról.

2023. máj. 31. 15:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajna ez ilyen altalaba. Aki nem kell az le van szrva. Nem erdekli, hogy jo fej e meg ilyesmi csak biznisz
2023. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Olyan helyre nem kell menni később sem, ahol válaszre se méltatnak. Ha egy kör e-mail se telik tőlük, az csak szar cég lehet.
2023. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%
Ha nincs valassz ugy nehez is lenne 😀
2023. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, azt írja a kérdező, később más pozi miatt megkeresték.
2023. jún. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Az ilyennel sajnos nem lehet mit kezdeni, le kell tojni. Velem is volt, hogy 1-1,5 óra volt az interjú. Nagy tiszteletlenség, hogy ha megvolt a személyes találkozó és két sort nem képesek írni. Onnan jöttem rá, hogy nem engem választottak, hogy újra kiírták a pozit Linkedinen.
2023. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!