Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek esélyes, hogy...

Szerintetek esélyes, hogy mégis mást választanak végül?

Figyelt kérdés

A jövő hét előtti héten voltam állásinterjún, ott az interjúztató azt mondta, hogy jövő hét vége felé írni fog nekem az eredményről.


Írt is az ígért időpontban, csütörtökön, hogy szeretnének alkalmazni az adott munkakörben, és szeretnének velem egy második megbeszélést, ahol ő, én és a leendő főnököm lesznek jelen. A pontos munkaköri feladatokat és egyéb tudnivalókat (fizetés összege, egyéb juttatások) beszélnénk át. Kérdezte, hogy mikor felelne meg nekem a megbeszélés a jövő (azaz ezen a) héten. Fél órán belül válaszoltam neki, hogy a héten bármikor megfelel.


Ma reggel kaptam választ, hogy szervezési nehézségek miatt még nem tud időpontot mondani, de legkésőbb jövő héten jelentkezik újra.


(nagyon félek, hogy nem lesz jó vége, mert amúgy baromira tetszik a hely)


2023. jún. 6. 20:01
A kérdező szavazást indított:
Szerintem sajnos ja 🤷
Szerintem minimális esély van rá
Szerintem biztosan nem ez a helyzet
12 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"A jövő hét előtti héten voltam állásinterjún"

. Vagyis ezen a héten?


Egyébként nekem nagyon furcsa, hogy már megmondták, hogy felvesznek, pedig se a munkakör, se a fizetés nincs letisztázva. Akkor mi alapján kapsz ajánlatot?


Ilyennel még nem találkoztam, szóval nem tudom, hogy mit mondjak, de náam "red flag", ha egy felettes ennyire nem képes a beosztását, munkaidejét előre látni.

2023. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 nagyon szórakozott vagyok, természetesen a MÚLT hét előtti hétre gondoltam xD
2023. jún. 6. 20:39
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát ja... 😒 Amúgy nekem még az is fura, hogy ennyit kell várnom a személyes megbeszélésre ahhoz képest, hogy mikor kaptam az értesítést, hogy engem választottak.
2023. jún. 6. 20:45
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem most már tényleg ez az utolsó szakmai jellegű munkahely, amire jelentkeztem... Ha átvertek, ez egy nagyon tanulságos eset volt, hogy mennyit is érek mint munkavállaló, amúgy sem volt sok önbizalmam, önértékelésem
2023. jún. 6. 21:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Munkakörfüggő. El tudom képzelni, hogy egy komolyabb beosztású feletessel nehéz leszervezni egy második körös interjút (mert ez az), pláne így a nyárba belecsúszva.

Inkább az a fura, hogy azt se tudod mit kell csinálni és mennyiért?

2023. jún. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#2 válaszoló, ezt akarnák most velem egyeztetni.


A másik személy, aki ott lenne (a leendő főnököm), az egyik osztályvezető.

Az illető, aki interjúztatott, meg kutató és egyetemen is oktat (most vizsgaidőszak van az egyetemeken)...


Szóval, jobban belegondolva tényleg nehezen sikerülhet időpontot egyeztetniük. Túlaggódom a dolgokat, de talán mentségemre szólhat, hogy rohadt sokat csalódtam állásinterjúk után, és most már elég elkeseredett vagyok.

2023. jún. 7. 07:28
 7/12 A kérdező kommentje:

Még annyi, #2 válaszoló, hogy:

- a munkakört magát az első interjún is egyeztettük, illetve a hirdetésbe is le volt írva

- első interjún egy bérintervallumot adtam meg, amire azt mondta az interjúztatóm, hogy "teljesen jó"

2023. jún. 7. 07:34
 8/12 A kérdező kommentje:
Már elengedem a dolgot, egyszerűen nem létezhet, hogy ennyi idő alatt nem tudnak egy nyavalyás időpontot egyeztetni... Mindegyik munkaadó így ködösít, semelyik sem mondja meg korrekten, hogy nem kell egy akkora rakás sz@r, mint te
2023. jún. 9. 14:58
 9/12 A kérdező kommentje:
*mármint, hogy egy akkora rakás sz@r nem kell, mint én
2023. jún. 9. 14:58
 10/12 anonim ***** válasza:
#8: Nem a munkaadókat kell hibáztatni, hanem a HR szakmát (és annak képzését)
2023. jún. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!