Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindig mások aratják le a...

Mindig mások aratják le a babért. Mit tegyek, hogy ne fájjon ennyire?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen vannak kitüntetések, de nem az a tipikus "Hónap dolgozója" jellegű, hanem komolyak. Évente egyszer lehet elnyerni. Titkon évek óta várom, de idén sem én nyertem el. Ezen mostmár elsírtam magam (nyilván nem úgy, hogy lássák).

Megvan a dicsősége annak, aki elnyerte (velem egy pozícióban van), én meg húzhatom tovább az igát névtelenül, arctalanul, egyetlen elismerés vagy "de jól csináltad" nélkül, sőt legtöbbször a nyilvánvaló jóért is kritikát kapok.


2023. jún. 6. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Magad miatt csináld, saját magadért fejlődj, ne mások elismeréséért. Elhiszem, hogy jól esne, kell a külső támogatás is nyilván, de a világ már csak ilyen. Szhar, kemény és igazságtalan.


Üdv a klubban, én is ilyen helyen dolgozok. Viszont hogyha én úgy érzem jól dolgoztam, vagy ügyes voltam, megjutalmazom magam: egy forró fürdő, egy szelet sütemény a cukiból, szabadnapon beülök a moziba egyet stb.


Tanuld meg lesz*rni mások véleményét, és mindent önmagadért tenni.

2023. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz, mert teljesen igazad van, köszönöm. Ebben is fejlődnöm kell.
2023. jún. 6. 23:40
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Amikor eszedbe jutnak ezek a dolgok,azonnal probalj más pozitív dologra gondolni,amit szívesen csinalsz! Es igen igazsagtalan az élet! Valahogy sosem a jók kellenek,vagy ők nincsenek becsulve!
2023. jún. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom.
2023. jún. 6. 23:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Mások aratják le a abérokat. Tehát a te munkádért ők kapnak dícséretet?

Mert akkor minden teendőd csupán annyi, hogy transzparensé teszed, hogy az bizony a te munkád, nem az övé.

2023. jún. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az esetek többségében az elismerés el szokott maradni, ha becsületesen dolgozol. Ne vedd magadra, lépj tovább.

Anno azt a nevelést kaptam, hogyha kitanulod a lelked, majd sokra viszed. Aztán megkaptam vagy 8-10 éve, hogy túlképzett vagyok. A valóság sajnos az, hogy elég ha jó a dumád és a megfelelő személyeknek kedveskedsz. Ennyi kell ahhoz hogy felsőbb körökben mozogj.

2023. jún. 7. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló munkahelyen dolgozom én is. Én még új vagyok, pár hónapja vagyok itt, úgyhogy nem számítok még nagy elismerésre, de úgy látom, hogy itt is előfordulhattak már hasonló dolgok. Az itt dolgozók, ha valamit megcsinálnak, vagy valami nagyobb teljesetítményt nyújtanak, vagy egy ötletük van, akkor telekürtölik a környezetüket, elkapják a vezetőket, nyomulnak mint állat, nehogy az legyen, hogy valaki mást ismernek el a munka miatt. Mesélik, mondják fűnek-fának, persze nekem is, hogy ezt-vagy azt ők csinálták, vagy találták ki.
2023. jún. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pusztán irigykedsz, vagy a teljesítményed alapján úgy érzed, neked járt volna a díj?
2023. jún. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Ezért lettem vállalkozó, így nem más mondja meg hogy mennyit érek.
2023. jún. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pofára és kapcsolatokra megy sok mindent itt a földi világban.

Jó reggelt!

2023. jún. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!