Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igazából csak panaszkodni /...

Igazából csak panaszkodni / beszélgetni szeretnék a rossz főnökökről, és megkérdezni titeket, hogy van-e remény arra szerintetek, hogy megváltozik?

Figyelt kérdés

12. évemet taposom a mostani cégnél, voltak hullám hegyek, hullám völgyek, ahogy az lenni szokott.

De ma valahogy különösen érzékenyen érintett az idióta főnököm beszólása. A karbantartó kolléga észrevette, hogy az egyik folyosó lámpa kiégett, ezért szólt egy másik kollégának, hogy hozzon égőt és létrát a gépházból. (A másik kolléga már eleve a gépházban volt, ezért szólt neki egyébként, szóval nem lustaságból.) Mivel mostanában annyi változtatás történt a cégnél, hogy a kültéri lámpákat eleve hideg fehérről cserélték le meleg sárgára (több, mint 100 darabot), így több izzót is hozott a gépházból jövő kolléga: volt a szatyrában működő, kiégett, 40 wattos, halvány fényű spot, meg mindenféle, így próbálgatták, mivel nem voltak bedobozolva, hanem össze-vissza. Én éppen velük beszélgettem izzócsere közben, mivel volt szabad 10 percem, amíg a folyosón várakoztam.

Erre megjelent a főnököm a szokásos “miújság?” kérdéssel, és pont egy, a többitől halványabb izzóról állapították meg, hogy “az se lesz jó, adj egy másikat”. Mondom a főnökömnek, hogy épp egy erősebb fényű izzót fognak berakni a srácok. Erre termeszétesen berakták véletlenül a leghalványabban égőt… (pfff 😃 ) Igazából tök vicces volt akkor ez a szituáció, de a sótlan főnököm csak annyit mondott erre fapofával, hogy “igen Csilla, hát perrrsze” - így nekem. De tudjátok, ezt olyan cinikusan, olyan gyűlölettel a szemében, olyan megvetéssel, hogy mindenki csak lesett, hogy ennek meg mi a baja??? Síri csend lett nevetés helyett.

A főnökömről azért azt tudni kell, hogy tőle ez nem annyira szokatlan viselkedés, bár az utóbbi időben eléggé visszavett a szekálásból, mert nagyon nagy volt a hajrá az elmúlt időszakban.

Sajnos volt, hogy már egy partner is észrevette, hogy az egyik kedves kolléganő, aki minket képviselt egy partnernél, egyik pillanatról a másikra eltűnt (felmondott). Mivel nagyon szerették ezt a kolléganőnket a partnerék, így természetesen rákérdeztek, hogy felmondott-e, mire a főnököm flegmán: “kirúgtam, mert nem teljesített jól már régóta”. Miközben házon belül mindenki tudta, hogy egy pitiáner ügy miatt is képes volt a főnökünk a bolhából elefántot csinálni, így a lány az első adandó jobb lehetőségnél felmondott kb 1,5 év után.

1000+1 példával tudnám szemléltetni, hogy mégis milyen ember a főnököm. Én mindig azt hiszem, hogy már megszoktam, de őt valahogy képtelenség. Szerencsére a munkámat imádom, a kollégákkal jól kijövök, panaszkodni nem szoktak rám, talán ezért is ért váratlanul ez az egész. Váltáson gondolkodom, de félek tőle, hogy máshol is ilyen k****g a főnök, akkor meg már váltani se lenne értelme.

Még talán fontos infó lehet, hogy 28 éves a főni, nála mindenki idősebb, de a tiszteletet mindenkinek ugyanúgy megadjuk. Nektek milyen tapasztalatotok van mostanában? Hogyan érjem el a főnöknél, hogy ne szekálja már az embereket/engem?



2023. jún. 8. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy főnök és egy céges kultúra sem változott még meg attól, hogy mindenki maradt a helyén és magában duzzogott.


Ha nem tetszik a munkahelyed, ne vesztegesd az időd és az idegzeted, hanem hagyd ott.


Nekem ennyi ehhez a tapasztalaton alapuló tanácsom.

2023. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én főnököm 55, férfi, és nem egyszerű eset. Egyik nap A-t mond, a másik nap B-t, és amikor A dolgot kér, amit te megcsinalsz, akkor másnap, amikor éppen B napja van, lebasz, hogy miért úgy csináltad, ahogy. Aztán ha mondod neki, hogy ő kérte, kiakad és te leszel a hülye. Képtelenség kiigazodni rajta, kovetkezetlen hisztis pöcs. Amit ő saját maga ront el, azt is rajtunk kéri számon, és persze mi vagyunk a hülyék. Ahh. Nekem még sosem volt jó főnököm.
2023. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 nagyon köszönöm a válaszod, átrágtam minden szavát és az a helyzet, hogy ambivalens érzéseim vannak:

-szerintem ha létezik is olyan munkahely, ahol tényleg jó a munka, a főnök és a kolléga, és te is úgymond “szereted azt az embert, aki vagy a melóhelyen” - nos, ez vagy nem létezik, vagy már minden hely elkelt. Viszont ezt az állításom szembeállítom azzal, hogy ez az egy életünk van, próbáljuk méltó módon leélni. Aki a méltóságom megkérdőjelezi, tehát ok nélkül tiszteletlen, az kb a létjogosultságom kérdőjelezi meg.

-A másik: nem azért járok be dolgozni, hogy vihorásszak, mint egy tini, hanem pénzért elsősorban, másodsorban nekem fontos a valahova-tartozás érzése. Innentől fogva csak azért felmondani, mert a főnököm nem érti a viccet, teljesen irreleváns. Vagy nem? Mindenkinek vannak szerintem elvárásai a főnöke felé, ha a főnök ezeket nem teljesíti, akkor mi van…?


#2 ne is mond, ez is jellemző az én főnökömre is…. Egyik nap A, másik nap B (ami termeszetesen néha A szöges ellentéte), én pedig nyílván a saját vagyonommal felelek, hogy az ő vállalkozása jól működjön… azóta megtanultam hazudni és hárítani, pedig én egyáltalán nem voltam ilyen soha senkivel 😒 ja és amikor már elegem volt, és emlékeztettem arra, hogy “ő mondta ezt a baromságot még a múlt héten”, akkor hirtelen szenilis lett, és visszakérdez, hogy tényleg mondtam ilyet? Katasztrófa…

2023. jún. 8. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!