Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bizonyos munkahelyeknek miért...

Bizonyos munkahelyeknek miért elvárás/előny a saját autó?

Figyelt kérdés

Több olyan álláshirdetést is látok hogy elvárás vagy előny a saját autó. NEM futár meg ilyesmi munkák amikor a munkavégzéshez kellene, és nem is olyan helyen vannak ezek a helyek ahova nem jár semmi tömegközlekedés.


Ilyenkor mit akarnak az autótól? Miért fontos ez nekik hogy nekem van-e?


2023. jún. 14. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Képzeld el, az adott munkahelynek van több telephelye vagy többször kell ügyfelekhez menni, ilyenkor az autónak nagy elönye van, ha ez csak pár naponta fordul elö, akkor egy céges autót tartani pénzkidobás lenne, mert nem lenne kihasználva. Emellett elöfordulhat olyan eset is, hogy egy idöben több munkatársnak kell valamerre mennie, egy autóval meg nem megoldható.
2023. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1

Hát pedig ha a munkavégzés szerves része a közlekedés máshova akkor alap lenne hogy ehhez biztosítanak járművet.

De sok helyhez kötött munkánál is látom, ma pl egy múzeumi tárlatvezető pozihoz… (kis múzeum, nem pedig filiálékkal rendelkező nagy intézmény)

2023. jún. 14. 14:58
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Mert az átlagnál többet kell mozognod a munkd alapján, és az idő pénz.
2023. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

Az adott múzeumban kérdezd meg.

Egyébként ha heti egy-két órát lenne használva egy céges autó, akkor sokszorosan veszteséges lenne.

De ha egyértelmüen elvárják a saját autót, akkor vagy eldogadod, vagy keresel más helyet, hiába okoskodsz, ettöl nem változik a helyzet.

2023. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Ki lehet használni a tulajdonosát - mind az autó használatának tekintetében, ill. abban, hogy a saját gépjármű cégérdeknek alárendelése garancia arra, hogy ne legyen saját életed.

-A mai munkaerőpiacon az a "jó csapatjátékos", akinek nincs saját élete - 240/24-ben rendelkezésére áll a cégének.

2023. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Mert csak egy szűrő. Nem kell túlgondolni.

Azért van, hogy a 8 általánost végzett Kolompár Theodolinda ne tudjon jelentkezni. Bezzeg a gazdagabb Kovács János, aki már képes egy autót fenntartani, na ő jelentkezzen.

Amúgy jó nagy marha aki saját autót koptat a munkahelyén. Ha elhasználódik az autója, a cég nem vesz helyette másikat.

2023. jún. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
És akkor nem lesz 350 jelentkező, hanem csak 50.
2023. jún. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#4

Nem akarom megkérdezni mert nem én jelentkeztem, máson keresztül hallottam hogy elvárás.

Nem “okoskodok”, hanem kérdezek. Erre való az oldal.


#5

Igen, nekem is ez az érzésem.


#6

Hát ez nem valami jó szűrő, én mondjuk simán vehetnék autót de egyszerűen nem akarok. :D

2023. jún. 14. 15:45
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Hogy a cég megsporolja a céges kocsi árát.
2023. jún. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Sokszor azért elvárás, mert a cég nem a belvárosban van, hanem kijjebb, ne adj isten egy ipari parkban, akkor busszal nem tudnál bemenni a munkahelyedre, ha mondjuk 2 műszakos vagy 3 akkor meg lehet olyan ritka a busz, hogy egyszerűen nincs is olyan későn!


Egyszer voltam egy interjún, metróval kellett kimenni újpestre onnan meg busszal ki majdnem a megyeri híd után egy ipari parkba. Hallod ott a busz fél óránként járt, a buszmegálló meg olyan volt, hogy a 4 sávos út mellett egy kis tábla jelezte, de semmi buszváró meg semmi. Pont lekéstem buszt, várhattam ott az esőbe fél órát az út mellett. Spoiler, nem vállaltam el a munkát…

Bele írták korrekten, hogy saját autó előny de nem feltétel, nos ezért írták bele. Mert tudták, hogy ha autó nélkül vállalod el, az a munkavállaló ilyen tömegközlekedési feltételekkel nem vállalja el vagy rövid ideig fog csak ott dolgozni… A cégnek meg nem kell 3 hónapig dolgozó kolléga aki megunja és felmond…

Sokszor tök reális okokból kérik a saját autót. Leginkább a te érdekedben…

2023. jún. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!