Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyar munkahelyeken íratlan...

Magyar munkahelyeken íratlan elvárás gyakorlatilag, hogy ha teheted, akkor betegen is járj be dolgozni?

Figyelt kérdés
Nálunk csúnyán néznek valakire három nap táppénzért is, meg megjegyzéseket tesznek neki. Az emberség egyre inkább kezd eltűnni a mindennapokból, és csak a profit fog számítani?

2019. jan. 28. 20:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Na ja. Éppúgy, mint a "Számolj be a magánéletedről, és locsogj velünk, különben kiközösítünk.".
2019. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

Embersèget felejtsd el szèpen,kapitalizmus van.

Ha hozod a profitot meg majd előlèptetnek meg leteszel az asztalra akkor majd lesz embersèg persze csak addig amìg termelsz.

Ha piacképes szakmàd van akkor nem mernek kekeckedni,ezèrt kell tanulni meg kèpezni magad.


Pl ha hiànyszakmàban vagy akkor nem szòlnak szinte semmièrt,itt te is diktàlsz.

2019. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Igen, a munkáltató érdeke, hogy menj be, fertőzz meg még 10 embert :D
2019. jan. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
3: Ott van a gond, hogy kapásból arra gyanakszanak, hogy nem is beteg, csak sumákol az illető.
2019. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk például kifejezetten nem örül senki, ha másik betegen megy be és körbe fertőz mindenkit.
2019. jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

3:

Ahol senki sem mer elmenni táppénzre, ott nem számít hány embert fertőzöl meg, mert mind be fog úgy is járni.

2019. jan. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez vegyes. Én úgy 10 éventte egyszer vagyok tényleg beteg (tehát nem csak egy enyhe nátha), szóval nem nagyon érint. Volt olyan munkahelyem, amerikai multi, ahol alap volt, hogy ha valaki beteg, az nem jön be, az open office térben egy rakás embert megfertőzött volna, a betegszabadságra többet is fizettek az előírtnál. De dolgoztam olyan cégnél is, ahol ugyan nem örültek hogy bement a lebetegedett ember, de elvárt volt, hogy akkor otthonról dolgozzon
2019. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Volt főnökasszonyom mindig azt mondta: "infúzióval is be kell jönni".
2019. jan. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem, nálunk inkább hazazavarják aki beteg.

Ha csalás gyanúja merül fel akkor jön az elbeszélgetés, hogy tényleg beteg-e és ugye nem akar sem magának, sem az orvosának egy táppénzellenőrzést. Évekkel ezelőtt volt az utolsó ilyen jellegű bejelentés... Ez így működik, beteg otthon, táppénzcsalás minimális. Aki bevállalja arról lehet tudni, hogy hamarosan úgyis repül/felmond tehát nem kell ellenőrizgetni

2019. jan. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azt figyeltem meg, hogy általában nem a munkáltató csinálja a feszkót, hanem a többi h...e p...a. Mármint ha valaki lebetegszik, és otthon mer maradni.

Nyilván van különbség betegség és betegség között is. Van olyan rokonom, hogy kettőt tüsszent, háromszor orrot fúj, és ő már beteg, megy dokihoz és táppénzre.

Én most voltam beteg, (szabadúszó vagyok, itthon dolgozom), de az íróasztalomnál nem tudtam megülni, ilyen beteg 10 éve nem voltam már. De volt olyan munkahelyem, ahol EZZEL is elvárták volna, hogy menjen be az ember.

2019. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!