Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan készíthetnék JÓ fotót...

Hogyan készíthetnék JÓ fotót az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés

2023. jún. 19. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Állj egy natúr fehér fal elé elegánsan felöltözve és kérj meg valakit, hogy fotózzon le. Elég csak egy mellkasig érő fotó.
2023. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Eddig is ezt próbáltam, de nagyon csúnya:

- az udvarban, legyen az bárhol árnyék alatt is (több fotóstól hallottam, hogy elméletileg soha nem fotóznak természetes fényekkel, persze ez alól vannak kivételek)

- a házban, a beszűrődő fényekkel

- a házban, mesterségesen létrehozott fényekkel, mert nem értek hozzá

2023. jún. 19. 14:12
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Figyelj, most mondjam azt, hogy nem ezen múlik? Csináld, amit írtam, és kész. Én is ezt csináltam és mégis oda vettek fel, ahova szerettem volna.

Vagy menj el egy fotószalonba, ahol drága pénzért majd csinálnak neked igazolványképet.

2023. jún. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm.
2023. jún. 19. 14:56
 5/14 anonim válasza:
55%

Abban igaza van az előző parasztnak, hogy nem ezen múlik. A fehér falas fotó jó vészmegoldásnak ha nincs semmi kreativitásod és olyan céghez jelentkezel, akiknek lövésük nincs egy jó önéletrajzról. Ha mondjuk egy nagyobb céghez jelentkezel, ahol hr-esek válogatják a jelentkezőket akkor ennél több kell.


- Normálisan világítsd meg magad, jól látszódjon az arcod.

- Kulturáltan öltözz fel, egyáltalán nem fontos elegáns ruha, csak ne szakadt csövesnek tűnj.

- Legyen önazonos. Ha feszélyez a fotózás inkább próbálj spontán lenni és készíts több képet majd utólag válogass, de ne az jöjjön le hogy az egészhez semmi kedved. Ne erőltess magadra mosolyt, mert pont ellenkező hatást fogsz elérni.

- Egyáltalán nem kell egységes háttér és merev póz. Lehetsz spontán ebben is, a lényeg ugyanaz. Azt lássák a képen amilyen a valóságban is vagy.

- Ha komolyabb pozícióra pályázol nagyobb cégnél érdemes fotóshoz menni, tekints rá befektetésként. (Jól szűrd le a fotósokat, mert annyira híg a szakma, hogy a fele még egy okj-s szintet sem ér el.)


A fotó pedig csak a cv egy része. Amikor ránéznek az önéletrajzodra már az első pár másodpercben kialakul az első benyomás, aminek csak egy része a fotó. Ugyanolyan fontos hogy szerkeszted meg és mit írsz bele.

2023. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

#5

"előző parasztnak"


Anyád szeret téged?

2023. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
70%
#6 Igen, köszönöm a kérdésed. Te is tölts kicsit több időt a tiéddel és elmagyarázza neked mi a tisztelet. Utána nem fogsz ilyeneket írni: "Csináld, amit írtam, és kész." Szép napot!
2023. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

#7

Már bocs, a kérdező értetlenkedett, és ebben semmi bántó és trágár nem volt, ellenben amilyen jelzővel te illettél engem, az már a bunkóság kategória. Anyád igazán megtaníthatta volna neked, hogy nem parasztozunk le idegen embereket. Bár a te értelmi szintednek ezek szerint ez teljesen megfelel. 🤦

2023. jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Lehet, hogy jó tanácsot akart adni #5 válaszadó, de miután úgy kezdte hogy "előző paraszt" innen nincs értelme foglalkozni a mondandójával.

A stílus maga az ember.

2023. jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"és kérj meg valakit, hogy fotózzon le"

Hát öööö... ez régen egy szakma volt. Úgy hívták fényképész. És csak amiatt, mert már minden mobiltelefonon van fényképezőgép, az emberek 98%-nak továbbra sincs fingja arról, hogyan kell fényképezni. És fogalma sincs a fényről, amit leképezni kellene. Persze arról sincs, hogy ellenfényben ne fotózz, meg hogy két fül sok egy embernek. Meg alulról fotózd a tokádat.

Mondja nekem a kormányhivatalban a bürokrata, hogy forduljak már pontosan szembe a kamerával. Mondom neki, az nekem nem előnyös. Erre leüvölt, hogy ez az előírás. Erre már csak annyi lehetőségem maradt, hogy megkérdezzem, hogy azt vajon melyik idióta találta ki, hogy alulról is meg kell engem világítani?!? Mondanom sem kell persze, a személyi igazolványomon lévő képen olyan vagyok, mint egy 10 napos vízi-hulla... :-)

2023. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!