Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Úgy érzem teher vagyok a...

Úgy érzem teher vagyok a kollégáimnak. Hogyan tanuljak gyorsabban, hogy ne okozzon gondot a betanításom?

Figyelt kérdés

Először dolgozhatok a szakmámban, amihez nem volt gyakorlatom. Pedig főleg az kellett volna, mert az elmélet jó ha van, de nem sok hasznát veszem az irodában. Nagyon vártam, hogy elhelyezkedjek benne, végre komoly munkaköröm lehet, és nagyon lelkesen vágtam bele a munkába. Rendes a főnök is, legalábbis eddig ezt tapasztaltam.

Az első héten a kollégák igyekeztek mindent megmutatni, rengeteg volt az információ elsőre, amiket mind meg kellett jegyeznem és sokszor belekeveredek. Nulláról kezdve nagyon kínlódva tanulok, folyton összekeverek adatokat, fontos dolgokat. Amit tudok,lejegyzetelek, de el vagyok veszve, ha nem "fogják a kezem" és nézik, hogy mit csinálok. A nyolcadik napomat húzom, és úgy érzem, nem könnyű nekik velem, ma már kaptam szájhúzogatásokat, ciccegést. Én totál megértem őket, de egyszerűen nehéz a fejem, nehéz a feladat is. Pedig nagyon akarom csinálni, tudom, ha valamit megtanulok, egy életre megjegyzem, de hozzám türelem kell, mire ez beérik. De attól félek, addigra már kedvelni se fognak. Már most kizárnak a személyesebb beszélgetésekből, nem érdeklődnek, nem kérdeznek, ha hozzáfűzök egy témához odaillőt, abbamarad a beszélgetés.

Tanácstalan vagyok, mert így is nehéz volt elhelyezkedni, ha lehet, inkább nem váltanék munkahelyet, szeretném ezt rendbehozni inkább.

A segítő válaszokat köszönöm :)


2023. jún. 19. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
8.nap??? Szerintem te vagy túl szigorú saját magaddal. Még ha olyan munkát is végeznél az új helyen, amit már csináltál, akkor sem lenne evidens, hogy egy hét után kened -vágod a dolgokat. Próbaidős vagy, betanulás alatt, valamikor ők is voltak kezdők. Az egyetlen,amit tehetsz, hogy figyelsz és tanulsz,ahogy eddig, ennél többet ők sem várhatnak. Magadat meg ne stresszeld, ha több éves rutinod lesz még akkor is simán lehet olyan feladat,amit nem tudsz megoldani - és ez teljesen oké!. Just relax. ;)
2023. jún. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt, hogy nem vonnak úgy be a személyes beszélgetésekbe,ne vedd rossz néven. Lehet évek óta ismerik egymást, összeszokott csapatot alkotnak. Te még új vagy,nem fognak mindent az orrodra kötni.

Én 8 hónapja vagyok a mostani helyemen, és olyan 4 hónap után éreztem azt, hogy igazán elkezdtek befogadni. A kolléganőim 7-10 éve dolgoznak együtt, nem várható el tőlük, hogy majd az új húst úgy kezelik, mint ezeréves cimbit :) adj nekik időt, látják, hogy igyekszel,lelkes vagy. Én is rohadt sokat kérdeztem az elején,de hadd ne érezzem már rosszul magam,mert tanulni szeretnék és normálisan elvégezni a munkámat. Hosszú távon mindenki jól jár,ha az elején minden létező segítséget megadnak a kollégának.

2023. jún. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ezt amúgy sose értettem, hogy miért kell ennyire kiközösíteni egy embert csak mert ismeretlen. Emberek vagyunk mindannyian basszus, nem a marsról jöttem.
2023. jún. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

"ha hozzáfűzök egy témához odaillőt, abbamarad a beszélgetés"

Mert a beszélgetésre figyelsz ahelyett, hogy a jegyzeteidből a feladataidat tanulnád.

2023. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!