Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Èn vagyok csak ennyire felhábo...

Èn vagyok csak ennyire felháborodva a munkaerőpiacra,vagy ti is? Mièrt ennyire nehèz munkát találni?

Figyelt kérdés

Adott egy helyzet hogy (vidèken) szerencsère csak váltani szeretnèk,de egyszerűen akárhova beküldöm az önèletrajzomat,vagy jelentkezek valahova,vagy válaszra se méltatnak,vagy telefonos hívás után,már eldöntik hogy nem kellesz.

Nyilván,3-4 műszakos munkák,operátornak hívnak, kevés fizetésért,de konkrétan más lehetősèg erre nincs.

Csak vidéken van így a helyzet,vagy tènyleg ennyire nehéz elhelyezkedni manapság?

Mi lehet a baj,az hogy vidéken èlek?

Ti is belefutottatok ilyenekben?


Normális válaszotokat előre is köszönöm!


24/F



2023. jún. 20. 22:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
Vidék, vidék, most akkor nyugat-mo-i megyeszékhely vagy borsodi zsákfalu az a vidék? Miért nem lehet leírni, milyen városban keresgélsz?
2023. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem csak te vagy. En mondjuk más miatt, mert kihajtják belőled a beledet is.
2023. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#1 Jász-Nagykun-Szolnok megye,hogy könnyebb legyen neked😅
2023. jún. 20. 23:08
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Bp-n is kb lehetetlen annyi jelentkező van.
2023. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Mert nem munkaerőt keresnek, hanem mindenre bólogató, elvtelen rabszolgákat.

A jelek szerint meg is tehetik ezt, mert különben nem szívatnák az embereket 15788 körös "interjúkkal", vetélkedőkkel, kötéltánccal és hasonlókkal.

Ebben nagy mértékben kapnak támogatást, ösztönzést is az államtól a rabszolgatartók, - nincs az a bírósági törvény, rendelet, amely ellenőrizhető, betartatható és a munkavállalói oldal jobb helyzetbe hozásáról szólna. Az államot csak az érdekli, hogy minél több emberről, minél több bőrt húzhasson le minél rövidebb idő alatt és nem érdekli, hogy ebbe idő közben mennyi ember és hogyan pusztul bele.

2023. jún. 21. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Ennek rendkívül sokfajta oka lehet, kérdező!


Függ attól is, hogy milyen munkára milyen végzettséggel, ill. gyakorlattal jelentkezel.


És azért a szimpátia is - amit már az önéletrajz alapján eldöntenek - nagyon sokat nyom, pl. egy "rosszul megválasztott" fénykép a CV - dben...

Már elég, hogy ne hívjanak be, pedig pl. a gyártósorra konkrétan mindegy, hogy hogy nézel ki.



Függ a jelentkezők számától is.

Ha nagyon sokan vannak, akkor a munkáltató van abban a helyzteben, hogy még az alkalmasak közül is szelektál - valami f@szság alapján - mert bőven megteheti.


Bizonyos munkáknál nem a szaktudás számít elsősorban, hanem a jelentkező habitusa, mentalitása, emberi kapcsoolatteremtési készsége. Az, hogy mennyire lehet veled "jól kijönni" így beleillesz - e a csapatba..


Ha azt látják, hogy eltérően gondolkodsz, nem egyforma a habitus a fönökkel.... hát sajnos mindegy mennyire vagy jó szakember, nem fogsz kelleni.


És, amitől még ennyi év után is idegrohamot tudok kapni: A "mondja meg miért a mi cégünket választotta" kérdés!


Erre nem vághatod a képébe az igazságot, hogy "mert nálad van munka a tudásomhoz és a végzettségemhez, te gyökér".


El kell az ilyennel hitetni, hogy életed leghőbb vágya az, hogy neki dolgozz és gyerekkorodtól arról álmodtál, hogy pl. ..csavarokat válogass a gyártósoron, vagy benzint takolj mások autójába, vagy tányérokat mosogass....etc.

Na most ha ez nem megy, nem tudod eladni magad.......akkor irány a sereg, mert az még lehet opció, ha éhenhalni nem akarsz.

2023. jún. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%
Azért van mert nincs piacképes tudásod. Az ilyenek ő mint te nincs hiány, így minden szaktudás nélküli munkára túljelentkezés van.
2023. jún. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Egy pár év és a nagy piacképes tudás sem ér annyit. Mindig lesznek fiatalabbak, tanultabbak.
2023. jún. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#7 Értem mit mondasz,de szerintem nem attól függ hogy van piacképes tudásod vagy nem😅Egyébkènt nekem van,de ez nem tőlem függ,lehetsz jól tanult,lehet baromi jó önèletrajzod ha egyszerűen kèptelenek visszajelezni a "multik"...

Inkább ott a baj, hogy már az nagy dolog ha interjúra behívnak😅

2023. jún. 21. 08:39
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Én Pesten is nehezen találtam, a covid előtt nagyon könnyű volt pedig.
2023. jún. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!