Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az a lazaság, amit még...

Mi az a lazaság, amit még megengedtek magatoknak a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok vele, hogy nagyon keveset fizetnek, hát ez ilyen, sehol máshol nem fogják ennél jobban megfizetni. Oké megélek belőle de csak mert párkapcsolatban élek és közösen fizetjük a dolgokat.


Úgyhogy én leszarok néhány dolgot. Persze végezzem el rendesen a munkámat, ez alap. De pl ha hibázok egy kicsit, annyira nem érdekel. Vagy pl egy perccel sem kezdem el előbb a munkámat, és ha úgy van akkor 15:59kor én már elindulok, de 16:00-kor mindenképp, mert nem fizetnek többet azért, hogy túlórázzak. Volt hogy lecsesztek hogy otthagytam egyedül a front officeban a munkatársamat és ha valaki látja hogy csak egyedül van akkor lehet bepanaszol, hát ki a f.aszt érdekel, max lesz egy gyors meeting hogy ne csináljatok többet ilyet és kész.


Néha nem érdekel ha kicsit kések ebédszünetről, vagy tíz percnél több szünetet tartok.


Nektek mi fér bele?


2023. jún. 21. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ma lekéstem a buszt és nem mentem be.
2023. jún. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem konkrétan a munkahellyel volt baj, hanem pár irodista inkorrekt picsával. A történtek után leszartam őket. Nem válaszoltam az üzeneteikre, kéréseiket leszartam majd megoldják ahogy akarják.
2023. jún. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem se érdekel, ha hibázok, mivel éhbérért még túl is terhelnek, így persze, hogy hibázok, mikor már reggel is felmosórongyként megyek be miattuk. Az meg alap, hogy egy perccel se kezdek előbb, se maradok tovább. Sajnos a kajaszünetet sose hosszabítom meg, sőt inkább nem használom fel teljesen, ennek oka, hogy olyan tróger hely, hogy nincs rendes elkülönített teakonyha, és az evők feje fölött kiáltozva zajlik a munkavégzés a többiek részéről, meg a 20 db "köszi" után a "jó étvágyat"-ra inkább visszamenekülök a munkába, mert pihenni, az úgysem sikerül így.
2023. jún. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nekem is alap hogy :00-kor lelépek, nem fizetnek túlórát szóval egy perccel se maradok bent tovább.
2023. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Hát én pl. lassan 4 éve dolgozok a jelenlegi helyemen, de még egyszer sem értem be időben. Minimum 5 percet mindig kések, de előfordul a 15 is. Egyszer leb@sztak miatta, akkor egy ideig figyeltem rá, de azóta megint leszarom. Gyakran kummantok, fél órás ebédszünet helyett 45-60 percet vagyok kint, plusz még külön reggelizek is vagy 15 percet. Mostanság tütükézek is munkában, de csak okosan persze.
2023. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A munkaszerződésben leírtakat megcsinálom, ezen kívül semmi szorgalmi plusz.

Szünetek: biológiai órám jelzi mikor kezdődik és mikor van vége a szünetnek. Általában a 10 és a 20 perces szüneteknél a pontosság -+ 2-3 perc. Jelenlegi melegre való tekintettel +2 gyors szünetet beiktatok. Rajtam kívül a többiek hogyan oldják meg, ő dolguk. Vannak akik nonstop lenyomják a 8 órát és rosszullétig hajtják magukat. Sírnak amikor jön értük a mentő (jobbágy mentalitás).

2023. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Autós őr vagyok, kint 40 fok, autóban 60, pénz egyáltalán nem több ilyenkor, ugyanannyit kapok én is, mint aki a klímás irodában hűsöl, és szolgálati ágyon alszik.

Szóval rövidgatya, ablak le, és a csupasz lábamat kihajítom az ablakba. Van mikor a boltba is kimegyek munkaidőben, este pedig kiveszem a pihenőm, mert törvény szerint is járna. Nem fogok a 60 fokos autóban mozdulatlanul ülni a tűző napon, mert még árnyék sincs. 7-kor szoktam kezdeni, általában 6:50-re érek oda, reggel 6:55-kor pedig már sehol nem vagyok. Munkaidőben a párommal dumálgatok, meg még valamikor este is kihívom magamhoz, hogy ne unatkozzak. A többi őr ugyanezt csinálja, csak ők a klímás irodában. Ha nagyon nagy a meleg, vagy szakad az eső, akkor a gépeket sem vagyok hajlandó normálisan, jegyzőkönyv szerint beírni, mert nem vagyok hajlandó 40 fokban láthatósági hosszúujjù kabátot felvenni(ez az előírás, a munkások lehetnek rövidnadrágban, meg egy mellényben, mi nem). Ez van. Majd ha többet fogok kapni annál, mint aki a klímás helyen döglik egész nap, akkor majd dolgozni fogok normálisan.

2023. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem volt olyan hogy Xartam bele
2023. júl. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!