Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a Magyarországon dolgozó vendégmunkásokkal? Mennyire jó munkaerő a vendégmunkás? Tényleg sokan vannak már?

Figyelt kérdés

2023. jún. 23. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, aki olyan helyen dolgozik, ahol az elmúlt hónapokban tömegesen indult el a Filippínók betelepítése.

Természetesen mindenki ki van borulva, hogy ilyen-olyan szxr munkaerő meg blablabla.. de ismerősöm kerek perec elmondta, hogy alapvetően semmi baj nincs velük azon kívül, hogy az ő munkájuk lesz kérdéses.

Olcsóak, dolgoznak, minden szxrt megcsinálnak szó nélkül.


Hozzáteszem.. pont azoknak jár legjobban a szájuk, akik melegedni járnak be, állandóan táppénzen vannak stb… persze azzal én sem értek egyet, hogy magyar emberek munkája sínyli meg, de lássuk be..

Nagyon jók vagyunk a munkakerülésbe.. mindenki ismer legalább 1, de szerintem inkább 2-3 ilyen embert a közvetlen közelében.


Kicsit beleképzelve magunkat egy cég főnökének a helyébe, mi is hasonlóképpen cselekednénk ez ügyben, hiszen az üzlet elsősorban nem az össze tartásról meg a segítségről, hanem a profitról szól.

Ezek az emberek dolgozni akarnak, így mind a két fél számára egy tipikus win-win szituáció áll elő.

2023. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ukránokkal jó tapasztalatok.

Keményen motiváltan dolgoznak és a nők nagyon szépek.

Plusz tavaly óta szinte már csak nők jönnek, mert ffi nem jöhet át a határon.

Szóval velük úgymond megvalósult az ideális bevándorlás. Rengeteg foatal nő ffiak meg alig.


Annyi hogy maguktól nem nyitnak, mert tisztában vannak az ukrán ellenes orbáni politikával.

Ezért az első beszélgetésben velük ismerkedve ezt le kell tisztázni, hogy bp en alig van fidesz szavazó és nem csak hogy nem értünk egyett de elítéljük a fideszt.

Rengeteg közöttük a diplomás csak ugye az eu ban semmit se ér az ukrán diploma.


Kirgizisztániak.

Ők nem nagyon kommunikálnak magyarokkal.

Dolgozni se nagyon szeretnek.

Napi többször imádkoznak.


Indonézek.

Ők csak férfiak...

Beszélnek angolul, mosolygósak. Örülnek ha hozzájuk szól az ember...de melóban sehol sincsennek a hajtós ukránokhoz.


Kazahok

Közöttük rengeteg a nagyon szép nő. Viszont a kazahoknak nem fekszik a fizikai munka és a munkásszállón lakás, így szerintem már nincsenek mo n. Mind hazament. Közöttük is sok a felsőfokú végzettségű.


Én ezeket tapasztaltam velük kapcsolatban.

2023. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyárban dolgozok,ukránok már régóta vannak sokan,újonnan jöttek filippínók is,nem látok bele pontosan hogy teljesítenek de az biztos hogy nincsenek a magyarok alatt,simán hozzák azt a szintet.Mondták amikor jöttek a filippínók hogy volt aki pár hét/hónap alatt jobban vágja a dolgokat mint aki tíz éve itt van.

Az biztos hogy motiváltabbak mert az ukránoknak biztonságosabb,a filippínóknak meg ez a kevés pénz is soknak számít.

2023. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyanaz, mint ahogy a magyarok kimennek külföldre gyárakba dolgozni. Na a német el sem megy olyan munkára, vagy ha igen - mert én dolgoztam gyárban Németoban -, akkor kb. semmit nem csinálnak, ők a legnagyobb munkakerülők, a magyarok simán lenyomják őket, hogy végigdolgozzák a 8 órát.


Na, így a filippinók meg letolják itthon a 12 órát 195 ezerért.

2023. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Thunderfairy ***** válasza:
De ezek nincsenek is beengedve kedves Fideszesek. Igaz?
2023. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!