Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Buszsofőrök! Milyen mikor a...

Buszsofőrök! Milyen mikor a tegnapihoz fogható nagy viharban kell vezetnetek?

Figyelt kérdés

Mert egy magánautós leáll, de nektek menni kell menetrend szerint ilyenkor is...

Távolságin gondolom még rosszabb lehet.

De kérdezhetném akár a mozdonyvezetőket, meg egyéb közösségi közlekedési sofőröket is. Trolivezető, villamosvezető.

Van itt aki tegnap szolgálatban volt a nagy vihar alatt?



2023. jún. 24. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
A vonatkerék nem csúszik meg a vizes sínen. 😊
2023. jún. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, valóban :) De ott van, hogy bármelyik pillanatban elé dőlhet egy fa, vagy akár a szerelvényre rá, vagy a közelében csap be a villám...

A busznál meg pluszban az erős szélben tartani a járművet, meg az esetleg kialakult nagy vizekben menni...

2023. jún. 24. 08:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Óóóó dehogynem csúszik meg a vonat kereke! Tudnék mesélni... Főleg amikor még épp csak megázik a sín és taknyos lesz. Nagyon szépen meg lehet laposítani a kerekeket.

Fő a biztonság! Vonattal nekünk egyszerűbb mint a buszos kollégáknak, mert nem kell kormányozni, arra megyünk amerre a sín megy.

Nincs az a menetrend amiért megéri vásárra vinni a bőrünket! Az utasokét meg aztán pláne nem!! Lassabban, körültekintően kell közlekedni ilyenkor, hogy az esetlekes akadályok (bedőlt fa például) előtt meg lehessen állni. Sőt a vasúton eleve el is szokták rendelni hogy ha X helyen van egy potenciális veszélyforrás, akkor ott lassabban kötelező menni.

Engem is hazavárnak és az utasokat is! Ja és a jármű sem volt olcsó, azt sem kellene rommá törni! A menetrendet ilyenkor el kell felejteni!

2023. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

"nektek menni kell menetrend szerint ilyenkor is..."


Nem kell tartani a menetrendet. Ha úgy ítéli meg a buszsofőr, akkor ő is félreállhat, vagy haladhat nagyon lassan.

Buszsofőrnek szerintem sokkal nagyobb a személyes felelőssége, mert míg a vasúton figyelemmel kísérik az időjárási viszonyokat az egyes vonalon és központilag szólnak a vezetőnek, hogy lassítson, addig a buszsofőrnek magának kell meghoznia ezt a döntést.

Persze egyik sem egyszerű és rendkívül felelősségteljes munka akármelyik közösségi járművet vezetni.

2023. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Autóval dolgozom, ilyenkor lássítok minimálisra, ha meg a láthatóság is nagyon rossz, akkor kapcsolom a hátsó ködlámpát, bár ez nyáron általában nem kell. Bár múltkor éjszaka vezettem, és egy szakaszon nagyon erős, sűrű köd volt nagy meglepetésemre, ott egy pár percre felkapcsoltam a hátsó ködlámpát.

Télen van mikor kanyargós, tejfölszerű ködös úton megyek egész éjszaka. Olyankor 30 körüli sebességgel megyek, egyenes úton meg maximum 50, mert olyan látási viszonyok között sajna azt sem látod, ha ne adja az ég előtted van valami az úton, és még ilyen időben is van egy-két extrém kerékpáros meg túrázò, de lehet az úton akadály, állat, stb. Másokat látok száguldozni ilyen időben is, de én nem ez vagyok. Eddig ráadásul ködlámpám sem volt elől.

Buszsofőr kollégák is szerintem hasonlóan lassítanak, és figyelnek mindenre, csak nyilván jóval nagyobb tapasztalattal, mint én, mert én még nem vezetek olyan régen, meg én még csak személyautònál/kibusznál meg munkagépnél tartok. A cél a kamion. :D

2023. jún. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"nektek menni kell menetrend szerint ilyenkor is..."

Itt nem a menetrend betartására gondoltam. Csak arra, hogy el kell indulni. A haladás már más dolog.

2023. jún. 24. 10:36
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Tamás?
2023. jún. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Rádión/telefonon jelzi a diszpécser felé a kialakult helyzetet és a diszpécser utasításai szerint teszi tovább a dolgát. Innentől kezdve nem az ő felelőssége, hogy beázik-e a motor vagy sem úgy, ahogyan az sem, hogy a hoppon maradt utasok sorsa mi lesz... Azért diszpécser, hogy keressen és találjon megoldást ezekre a helyzetekre is és felelősséggel döntsön.
2023. jún. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem még ovis-sulis koromban volt pár elvetemült buszsofőr akinek fontosabb volt a menetrend és terminátornak érezte magát az alatta küzdő Ikarussal. Mondjuk azokkal a buszokkal minden út küzdés volt (már az utak állapota miatt is). De ilyen zúgó esőben halálfélelemben ültem végig, ki sem lehetett látni, mert függönyszerűen ömlött a víz, alig hallottuk a vigyázó nők intését hogy jól kapaszkodjunk annyira bőgött a motor, mi meg úgy csúszkáltunk-ugráltunk a bőrülésen, mintha rodeobikán ültünk volna. Valaki még élvezte is, én teljesen le voltam lemerevedve, hogy mikor ugrik ki a balhátsó.
2023. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!