Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem kaptam saját példányt a...

Nem kaptam saját példányt a munkaszerződésből ez normális?

Figyelt kérdés
Már 1 hónapja dolgozom ott, első nap aláírtam a szerződést azt mondták majd odaadják a példányomat de nem adták. Bérpapírt se kaptam. Lehet hülye kérdés de első munkahelyem, normális ez így, hogy nekem kell elkérni ezeket vagy maguktól adniuk kellett volna?

2023. jún. 25. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem normális.

Kellett volna kapnod szerződést és bérpapírt is.

2023. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális.
2023. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem normális, menj be a HR-re és jelezd, hogy még nem kaptad meg és szükséged lenne rá, mert le kell adni a munkanélkülibe. Bérpapírt csak nyomtatva kaptok vagy hozzáférhető elektronikusan is? Mert ha utóbbi, akkor nem minden esetben nyomtatják ki.
2023. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom 3-as még ezt se mondták... Testvérem e-mailben kapja, nekem úgy is jó lenne de oda se küldtek. Az a baj, hogy szinte semmit nem mondanak a munkával kapcsolatban se, a beosztásért is nekem kellett kérdezősködni az első napomon és akkor még flegma stílusban mondja a főnök, hogy majd megnézem az irodában munka után...
2023. jún. 25. 15:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kérd el a munkaszerződésed saját példányát.
2023. jún. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

3-as vagyok

Ez a hely egy nagy redflag

Keress inkább mást, mert hosszútávon rossz vége lesz... Próbaidő végéig bármikor felmondhatsz indoklás és felmondási idő nélkül. Sok sikert!

2023. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Nézz utána, be vagy - e egyáltalán jelentve.
2023. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Be vagyok jelentve kaptam levelet a navtól.

Nem szeretnék sokáig ott maradni csak nehéz a munkakeresés tapasztalat nélkül suli után de azért keresgélek...

Köszönöm a segítséget, holnap elkérem mindenféleképpen a szerződést.

2023. jún. 25. 16:51
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális, hanem jogsértő. Nemcsak a munkaszerződést, hanem a munkaköri leírást is kötelező kiadni, elvileg már az első munkanapon. A bérkimutatás elérhető kell, hogy legyen az első átutaláskor, legalább online formában. Ha ezek nincsenek meg, akkor az annak biztos oka van. Simlis banda, nem ajánlott náluk dolgozni.
2023. júl. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!