Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kérhetnék több órabért?

Hogyan kérhetnék több órabért?

Figyelt kérdés

Itt a panasz megfogalmazásában kérnék segítséget amit továbbítok a munkáltatónak!

18 éves fiatalember vagyok tanuló,

a szabad időm nagy része abból áll, hogy ismerősökhöz járok el dolgozgatni/maszekolni általában 500ft al számolják az órát és kapok ellátást napszaknak megfelően.

De mival vannak anyagi igényeim hobbiaimból adódóan, viszont más munkahelyet nem szeretnék, ezeket az embereket akarom rávenni, hogy fizessenek nekem 1000ft ot óránként. Fizikai munkákat végzek mindig: kertészkedés, csiszolás, festés, pakolás, könnyebb építkezések, földmunka stb.

Viszont megfigyeltem, hogy a különféle diákmunka közvetítőknél is munkától függetlenül alap a 1300ft os órabér azalatt szinte egyáltalán nincs fizetés sőt van ahol 1800-2000ft ot is adnak.

Viszont ezt a munkát is el kell végezni valakinek de nem tudom, hogy közölhetném velük, hogy ez nekem kevés, ebben kérném a kérdést olvasók segítségét.



2023. jún. 25. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy 1000 ft/óra alatt sajnos nem tudod vállalni. Ennyi.
2023. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
500ft/óráért a kisujjamat se lennék hajlandó mozdítani
2023. jún. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy amíg 500 Ft ért is megcsinálod nem fognak többet adni. A diákmunka (szövetkezeten keresztül vagy legálisan bejelentve) törvény általi minimálbérhez kötött, szóval időarányosan nem kereshetsz kevesebbet.

Ma már egy segédmelós se megy el napi 8 órára 10-15 ezer Ft alatt, de lassan már 20 ezerért se találni embert. 20k/nap nem egy hét. Az hogy adnak kaját egy dolog, de 500 Ft... csicska pénz.

Mondd, hogy ha nem adnak többet inkább elmégy diákmelóra 1500/óráért.

2023. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Hívd fel a munkáltatóidat, hogy a jövő héttől már ennyi az igényed, és ha elégedettek voltak a munkáddal, akkor ennyit bőven megérsz. Hívjanak szépen, ha szükségük van rád.
2023. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Kajád nem jön ki annyiból fizikai munka mellett. Köteg matekkönyvvel kéne fejbe veregetni. Elveszed mástól a munkát a semmiért, mert neked se jó. Gratulálok.
2023. jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Hogy közölted velük?
2023. szept. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell elfogadni a kaját, vagy ráálni, hogy inkább fizetsz érte, aztán majd eldöntöd.
2023. szept. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!