Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon izgulok, kérhetnék pár...

Nagyon izgulok, kérhetnék pár tanácsot? (állásinterjú)

Figyelt kérdés
Most fogok menni életem első állásinterjúrára és nagyon izgulok,félek,hogy nem fognak felvenni. Hogy illik viselkedni,és milyen kérdésekre számíthatok? Illetve,azt tudni kell,hogy amikor izgulok nagyon rosszul szoktam leni és össze-vissza beszélek,érthetetlenül. :( Mit csináljak,hogy ezt elkerüljem,és határozott maradjak végig?

2017. nov. 1. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell izgulni. Akikkel beszélned kell, nekik csak egy sima munkanap lesz.

Nekem például 90%-ban csak hallgatni kellett amit mondanak, utána is keveset kérdeztek csak

2017. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha teheted, nézz utána a cégnek, ahová mész (olvasd el, mit írnak a honlapjukon magukról), ez azért is jó, mert szimpatikus lesz nekik, hogy komolyan érdeklődsz irántuk, másrészt neked sem lesz teljesen idegen a hely, jobban megértheted, mit akarnak, mit gondolnak magukról, és talán még tudsz „okosakat” is kérdezni tőlük. A zavarod leplezésére is remekül jöhet egy-két jó kérdés, amit fel tudsz tenni nekik.


Persze nem tudom, milyen céghez mész, nyilván elég eltérő egy felvételi procedúra egy multinál és egy kisvállalkozásnál… Ha ráguglizol, sok weboldalon leírják a szokványos kérdéseket az interjúkon, átgondolhatod ezeket is, de szerintem a legfontosabb, hogy ne akard magad tök másnak mutatni, mint amilyen vagy. Olyan ez szerintem, mint egy párkapcsolatnál: ha az elején kamuzol magadról, csak hogy jobb színben tűnj fel, akkor végig kamuznod kéne – de ki akar folyamatos hazugságban élni?

2017. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)
2017. nov. 2. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!