Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elkötlöztünk miskolcról...

Elkötlöztünk miskolcról győrbe, sokkal többet keresek és több pénz is marad meg hó végén. Az albérlet drágább, de jobb a lakótelep mint az avas vólt. Viszont a kollégák elèg furcsák, meg itt nagyon leszólják a borsodiakat, hogy mordor meg szegénység?

Figyelt kérdés
Nektek is hasonló tapasztalatotok van? Mondjuk mi maradunk mer a családnak tetszik. És így is jobb mint otthon a minimálbérért gürizni.

2023. jún. 26. 13:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Vannak nagyon bunkó emberek ez tény, de pl rengeteg Borsod és Szabolcs megyei focizik a csapatunkban itt Győr mellett, teljesen normálisak, jó fejek, könnyen befogadta őket a közösség.
2023. jún. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Jaj már megint egy Miskolc mennyire proli kérdés burkolt formában. Nem unalmas naponta kitalálni egyet?
2023. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2-es neked van valami bajod? :)
2023. jún. 26. 18:35
 4/17 A kérdező kommentje:
1-es köszi jól esik ezt hallani, hogy nem mindenki így gondolkodik rólunk :)
2023. jún. 26. 18:49
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, ha te vagy a kivétel akkor elnézést kérek. De ha szétnézel itt, akkor szinte naponta jön a Miskolcról szóló kérdés, pedig nem az ország legrosszabb helyzetben lévő városa Miskolc, sok rosszabb van. Csak éppen vannak sokkal előnyösebb gazdasági helyzetű városok is, ahol a fizetés és megélhetési arány jobb. De ez nem mindenkire igaz. Ha fiatal vagy és pályakezdő és nincs olyan kötődésed amit Miskolcon tartana (idős szülők gondozása, szerelem, éppen aktuális iskola) akkor persze menj onnan olyan helyre ahol könnyebb a megélhetés. De itt mindenki úgy tesz, mintha mindenkinek szörnyű sorsa lenne Miskolcon. Ebből lett elegem.
2023. jún. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5-ös már bocs, de a barátaink nagy része és mi is nem hiába léptünk le onnan. Lehet, hogy nem a legrosszabb, de ha nem vagy programozó vagy mérnök (akik külföldre vagy BP-re dolgoznak) soha nem jutsz egyről a kettőre. Én is szeretem Miskolcot, de azért nem maradtam ott, mert nyaralásra sem jutott.. a lakótelepen tengődni és 300-400e nettókból élni.. kösz de inkább nem! Csak fogadjanak be Győrbe és már vissza se nézek!!
2023. jún. 26. 20:50
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Pont ezt mondtam, hogy ha találsz jobb lehetőséget, és nem köt semmi vagy aki kötne az is megy veled akkor miért ne, sőt. Nem vagyunk egy korosztály, szóval én végignéztem ezt már fiatalon. Sokan elmentek, de sokan vissza is jöttek, én fiatalon kerültem Miskolcra, időközben én is elköltöztem onnan. Laktam máshol, de sosem szakadt meg a kapcsoltatom BAZ megyével, most megint ott lakom. Egyéni kinek hogy jön be a költözés.


Egyébként meg miért ne fogadnának be? Nem akkora ez az ország, hogy akkora kulturális különbségek lenének megyék között. Pár helyen már laktam életemben (Én Pesti vagyok eredetileg) ebben az országban. És nem azt tapasztaltam, hogy Budán mindenkinek olyan klassz az élete, vagy Balaton mellett mindenki gazdag és Miskolcon mindenki szegény vagy Debrecenben annyival érezhetően jobb lenne az átlag életszínvonal. Inkább az, hogy Debrecen hatalmasat fejlődött, állva hagyta a legtöbb magyar várost, de az átlag fizetések nem olyan kiugróak.

2023. jún. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

Miskolc tele van a c típussal, Győr meg nem

Mi a kérdés?

2023. jún. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
7-es hát én olyannal még nem találkoztam, olyan ismerősöm nincs aki elköltözött innen, aztán visszament. Lehetőségek itt vannak, és nem is kevés. Nem úgy van mint otthon, hogy csak ismerőssel tudsz bejutni a boshba. És még ott se keresel 400-500 nál többet. Mire elég ez ma? Egy putris panelos élethez? Szeretném ha a gyerekeim nem az avason nőnének föl ahol állandóan nélkülöznünk kell…
2023. jún. 27. 10:06
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Én Győrbe élek, itt éltem egész életemben, a kollégáim nagy része Borsod, Heves-Szabolcs megyéből származik.

Talán 5 embertől hallottam hasonlókat, amiket a kérdező leírt.

Egyszerűen csak ilyen típusú embereket fogtál ki, sajnos.

Győriként írom, hogy itt is vannak ilyen bunkó emberek, de nem kell velük foglalkozni.

2023. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!