Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amikor munkaügyben beszélek...

Amikor munkaügyben beszélek egy kollégával, az alacsonyabb végzettségű munkatársam mindig beleszól a beszélgetésbe, hogyan szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk egy irodában, én diplomás közgazdász vagyok a kollégámnak pedig csak érettségije van. Adatrögzítő munkát látunk el mindketten, de én a végzettségemből adódóan magasabb színvonalon. A többi kollégát is én támogatom a munkával kapcsolatban felmerült kérdésekkel kapcsolatban, így elég sok kolléga megfordul az irodában. Ilyenkor a kolléga, folyton közbeszól, elkezd hízelegni, kedélyesen beszélgetni, teljesen eltereli a beszédtémát és fenntartja a másik kollégát, akiről tudom, hogy nincs sok ideje beszélgetni, tehát könyököl. A közbeszólásai.. 'nem kell bonyolítani'.. 'ennyi'.. stb.. ilyen 1 bites panel mondatok.. persze majd ő dönti el a nulla szaktudásával.

2023. jún. 28. 18:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Van baj nálad a toronyban. A nagy diplomával ugye nem leszünk automatikusan jó emberek is. És annyi önreflexiónk sincs ugyebár, higy nyíltan beleálljunk a másikba és vele beszéljük meg, ne idegeneknek írkáljunk. De diplománk van. Így már valakik vagyunk.

Amúgy szánalmas, provokatív kamu.

2023. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem szívesen dolgoznék folyton ilyeneket közbekotyogó kollégával. De veled sem, mert te meg eléggé karót nyelt vagy, és nem szeretem az olyat, aki ilyen lenéző mással. Főleg, hogy erre a munkára vered magad..
2023. jún. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

"persze majd ő dönti el a nulla szaktudásával."


Amivel te is kitörölheted az ormótlan segged, a melótokhoz ugyanis semmi ilyen végzettség nem kell.

2023. jún. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Vannak bizonyos munkakörök, ahol a végzettség nem releváns, ilyen például ez a bizonyos "adatrögzítő" munka is. Ha releváns lenne, akkor nem vennének fel olyat, akinek érettségije van. Azért veszik fel, mert nem igényel szaktudást az adott pozíció.


Pont ugyanolyan, mint a Tesconál összetologatni a bevásárlókocsikat. Lehet, hogy te okosabban tologatod össze a kocsikat a diplomáddal mint a 8 általánost végzett, de ez abszolút irreleváns, mivel az adott munkakörben senkit nem érdekel a papír.


Az már inkább a te szegénységi bizonyítványod, hogy diplomás közgazdászként egy adatrögzítő pozícióig sikerült eljutnod, így én a te helyedben inkább innen közelíteném meg ezt a dolgot, mielőtt végzettség alapján pakolgatsz kalapba embereket, ráadásul úgy, hogy ugyanolyan pozícióban vagytok. Tehát semmivel sem vagy különb, mint ő.

2023. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
1# Nem vagyok lenéző, defolyton közbeszól, belekotyog.. minek, ha nem ért hozzá és nincs végzettsége. Másnak is megvan a lehetősége, hogy diplomát szerezzen, látszik neked nincs
2023. jún. 28. 18:23
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

"nem ért hozzá és nincs végzettsége. "


Ehhez nem kell végzettség kislányom. Az viszont látszik, hogy a nagy pofa eléggé elvárt tulajdonság..

2023. jún. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Na jól van, dehát mikor ezt így a szemébe mondtad neki, mit szólt???

Á, azt ugye nem, azt már nem mered.

2023. jún. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy diplomád van nem biztos, hogy te jobban rögzítesz adatot.
2023. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Annyi merszed nincs, hogy a képébe mondd: nem ért hozzá és nincs végzettsége, a te beszélgetésedbe ne szóljon bele?
2023. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
3# es 4# A Tescoban is van valaki értelmes aki megmondja a tutit, hogyan kell végezni a feladatot, de gondolom látatlanból ti ezt jobban tudjátok. Kell valaki aki összefogja és irányítja a munkát, és ezt egy sima érettségivel ellátott végzettségű sajnos nem tudja ellátni, hiába szépítjük a dolgot.. sőt önállóan sem tud dolgozni a képzettebb kollégák utasítása és iránymutatása nélkül, tehát hiába jöttök ezzel a nyers valóság mást mutat.
2023. jún. 28. 18:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!