Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Interjúnál mit tegyek, ha a...

Interjúnál mit tegyek, ha a nyitott, könnyed beszélgetéshez nem tudok asszisztálni?

Figyelt kérdés
Korábban voltam interjún, egyébként életem első interjúja volt, és teljesen kivoltam, hogy ennél sokkal rosszabbra, szigorúbbra, "távolságtartóbbra", lényegre törőbbre készültem (bár szerintem az is csúfos lett volna), erre egy tavaszi virágzáshoz hasonló feelingű beszélgetés zajlott, már amennyire tudtam ehhez igazodni. Ugyanis teljesen görcsben voltam, hogy noha könnyed a téma, kedves a hangnem, ez akkor is munkára megy ki, azt meg nem tudtam nem kevésbé komolyan venni, teljesen zavarodott voltam. Itt-ott dadogtam, a testtartásomon is látszott a feszültség. Pedig nagyon jól tudok beszélni, beszélgetni, de ez letaglózott, pedig bárki más össze tenné a kezét ilyen helyzetért.
2023. máj. 11. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
96%
Ne úgy állj hozzá, hogy "munkaról van szó", meg "mi lesz, ha nem lesz jó benyomás rólam", hanem egyszerüen csak menj az interjúztatóval, ahogy vezeti a beszélgetést
2023. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%
Nem a te dolgod, és feladatod, hogy előcsalogassa belőled azt aki vagy, hanem a HR-esnek, akinek ez a szakmája, legalábbis ennek kéne az egyik részének lenni.Neki kéne oldania téged, láthatatlan módón, és kötetlen beszélgetésben felmérnie téged, hogy mennyire vagy alkalmas az adott pozicióra.
2023. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!