Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen miért mindig a...

Munkahelyen miért mindig a magánéletükről beszélnek az emberek?

Figyelt kérdés

Én több helyen is dolgoztam és megfigyeltem, hogy szinte mindig a magánélet a téma, lakás, építkezés, autó, család, párkapcsolat, nyaralás, stb. Mondjuk azt nem bánom, hogy nem politikáról beszélnek, mert az megosztó téma és fölösleges nézeteltérésekhez vezethet, de könyvekről, filmekről, színházról, egyéb kulturális dolgokról azért több szó is eshetne.

Nem arra értem, hogy az illető ne mondjon el alap dolgokat magáról, hogy hol él, van-e családja meg ilyenek, de mikor azt mesélik el sokan, hogy mit főztek vagy hogy szoktak takarítani, az unalmas, nem érdekel.



2023. máj. 31. 11:17
 1/10 anonim válasza:
47%

Ne beszélgess velük, ha téged nem érdekel. Ők pedig hadd beszeljenek arról, amiről szeretnének.

Amúgy aspergeres vagy esetleg? Ez jutott eszembe a kérdésedről, ezért kérdezem.

2023. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Be vannak szűkülve a saját kis életükbe és nem látnak már el a könyvekig meg a filmekig. Amúgy ezek még egész tűrhető témák, jobb mintha a kakikavarás menne, meg a pletyi egész nap.
2023. máj. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a saját példám: színházba egyik kollégám se jár, filmek: egyik kollégám thrillereket néz, a másik egyáltalán nem néz filmeket, én a romkomokat szeretem stb, mit beszélgessünk olyan filmekről, amiket a másik nem látott és nem is fog megnézni? És még sorolhatnám. Viszont mindenki lakik, autózik, eszik-iszik stb, azok a közös témák.
2023. máj. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Biztos beszélgetnének az általad kedvelt témákról, ha lenne valami, ami közös. De ha nincs, akkor mit tudnak róla beszélgetni az emberek?
2023. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Mindenki arról beszél, ami foglalkoztatja. A kisgyerekesek pl. a gyerekükről.
2023. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerű embereknek ennyi a közös témája.


Meg egy nagyobb (némileg formális) társaságban az ember inkább ilyenekről bájcseveg, minthogy mély filozófiai gondolatokat osztana meg. Szakmázni meg ott az egész nap...

2023. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert az emberek buták, és nem értik a kultúra nyelvét.
2023. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Mert sokan azt gondolják, hogy a small talk nélkül unalmas lenne az élet, meg sokaknak beszédkényszerük van. Borzalmas, mintha ettől minden jobb lenne.
2023. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Az átlag embernek abból áll az élete, hogy reggel felkel, elkészülődik, bemegy dolgozni, délután bevásárol, hazamegy, házimunkát végez, ellátja a gyerekeit, eszik, fürdik, alszik, másnap kezdődik minden elölről. Nincsen ideje moziba, múzeumba meg színházba járni, könyvet olvasni, jó ha évi 1x eljutnak valami kulturális eseményre. Így aztán nem is tudnak róla beszélni, de ha mégis járnak ilyen helyekre, másokat meg az a téma nem érdekli, mert ő még nem volt ott. Az érdekesebb, hogy ki mit főzött vacsira, mert ahhoz mindenki hozzá tud szólni, mivel mindenki eszik, de nem mindenki színházozik.
2023. jún. 1. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj. Minden emberi kapcsolat alapja, hogy megismered a másikat. Megismerni pedig úgy tudod, ha mesél magáról.
2023. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!