Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit érdemes tudni,mielőtt...

Mit érdemes tudni,mielőtt munkaügyi bíróságra megyek?

Figyelt kérdés
Ha már megvannak a tanúim,érdekelne hogy mi a következő lépés.
2023. júl. 3. 20:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az ügyvédem,aki semminek nem volt szem vagy fültanúja,az mégis hogy mondana el mindent?"

Ha esetleg elfelejtetted volna, pár sorral feljebb ezeket kérdezted:

"Miféle illetéket??? Mit fizetek én?

(...)

Hány mondat legyen nagyjából a levél?


3-4?


5-6?


Valami séma esetleg?"

Na, ezeket tudja elmondani az ügyvéd, aki ugyan nem volt ott, de jobban ért a joghoz, mint te vagy én. Ő tudja, milyen illetéket kell fizetned és minek kell szerepelnie a keresetlevélben.

2023. júl. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Miért kaptad a fegyelmit és mi lett a következménye? Felmondtak Neked? Mit vársz a "törléstől?" Az illetékről annyit, hogy az annak az eljárási költsége, amit meg kell fizetni a bíróság felé, pluszmínusz ettől való eltérés törvény szerint. Egyébként ne válaszolj, ezt a show-t nyugodtan előadhatod panasznapon is a bíróságon, ahol segítenek a keresetlevéllel és beadással helyben és nem minket fárasztasz a trollkérdéseiddel.
2023. júl. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Azért remélem a bírót nem fizeti ki a gazdag apja...

A törléstől hogy ne legyen ott az a folt,ami később is látszani fog majd ha ne adj Isten máshol dolgozok,hogy kaptam ilyesmit...

Nem mutat jól.

Nem mondtak fel.

Mert a műszakvezető meg akarta mutatni,hogy ki a király.

Gyakorlatilag pedig munkamegtagadásért.

Már csak azt kéne kideríteni,hogy ami nem a munkakörömhöz tartozik azzal mizu.

Hiszen "és minden más amire megkérnek".

2023. júl. 4. 06:40
 14/21 anonim ***** válasza:
Ki írta alá a fegyelmit? A műszakvezető?
2023. júl. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Azért remélem a bírót nem fizeti ki a gazdag apja..."

Ezt nem értem, de elég, ha te tudod, mire gondoltál.

"A törléstől hogy ne legyen ott az a folt,ami később is látszani fog majd ha ne adj Isten máshol dolgozok,hogy kaptam ilyesmit..."

Nem fog látszani. A fegyelmi eljárás arról szól, hogy a munkahelyen saját hatáskörben meghozott szabályokat nem tartottad be, ezért a munkáltató saját hatáskörben kiró valamilyen büntetést: kimaradsz a következő béremelésből, nem kapsz bónuszt vagy cafeteriát vagy valami ilyesmi. A következő munkahelyed nem tud róla és sokszor nem is érdekli, hacsak nem áll neki Adminisztrátor Gizikén, a volt főnöködön vagy bárki máson át pletykák útján érdeklődni.

2023. júl. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
14 vagyok: egyáltalán ez fegyelmi-fegyelmi volt és a munkáltatói jogok gyakorlója írta alá vagy a műszakvezető "fegyelmezett"? Bármelyik is, hosszú távon a belső utadnak nem tesz jót, és az sem segít rajta, ha beperled őket ezért. A kilépő papírjaidon ez nem lesz folt, de Isten és az emberek útjai kifürkészhetetlenek, vagyis egy toborzáskor számítanak az informális infok is. Pl. kollegám volt és összeférhetetlen
2023. júl. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Ha lesz időm válaszolok.

Most gyorsan pedig 15-ös!

Az illető aki indítványozta,hogy kapjak fegyelmit az ellen akarnám elérni hogy visszanyaljon a fagyi.

Az apja mezőgazdasági vállalkozó,van pénz bőven arra hogy lefizesse a tisztelt bizottságot.

Ezt egyszer már elvileg,ha igaz a pletyka persze meg is tette.

Azért dolgozik itt,hogy apucinak törlessze a nagy összegeket...

Elvileg.

Ezt sokan beszélik,nem két embertől hallottam.

14

A gazdasági igazgató részesített oklevélben,de ehhez az kellett hogy javasolja ez a nárcisztikus élősködő parazita presztízshajhász a fegyelmit.

Tehát úgy kezdődik hogy a gazdasági igazgató tudomására jutott,hogy többször nem értettem egyet a feletteseimmel,tagadtam meg munkát.

2023. júl. 4. 11:09
 18/21 A kérdező kommentje:

Egy irodai melós csaj szerint pedig tudni fog róla a következő.

Ez elég érdekes.

Legyen nektek igazatok.

2023. júl. 4. 11:11
 19/21 anonim ***** válasza:
A munkajogi ügyekben illetékes törvényszék panasznapján tudnak neked segíteni: együtt meg tudjátok fogalmazni a keresetlevelet, hogy az alapján meginduljon az eljárás. Ráadásul ott lesz hozzád elég türelmük, mert bőven láttak már paprikajancsikat, akik óvodás szintű sérelmekkel rohannak a bíróságra.
2023. júl. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Egy fegyelmit kaptam igazságtalanul.

Más normális országban már egy kisebb apróságért is megruháznak,itthon bármit meg lehet csinálni.

2023. júl. 4. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!