Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan találhatnék egyetem...

Hogyan találhatnék egyetem mellé a szakomhoz kapcsolódó állást?

Figyelt kérdés
Szeptemberben utolsó évemet kezdem angol nyelv és irodalom szakon, azután fordító és tolmács mesterin szeretném folytatni a tanulmányaimat. Emellett egy gyorsétteremben dolgozom, azonban szeretnék valami a szakommal kapcsolatos munkát, például fordítást. Két félév fordítás órám volt eddig, így megismerkedtem a Memoq-al, s a tanár úr bíztatott, hogy helyezkedjek el a szakmában, mert megvan hozzá az adottságom. A kérdés az, hogy hogyan? Mindenhol azt olvasom, hogy csak kapcsolatok révén lehet bekerülni? Tényleg teljesen képtelenség kapcsolatok nélkül találnom valami otthonról végezhető fordítói munkát? Vagy akár más, írással kapcsolatos munkát?

2023. júl. 3. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Releváns tapasztalat nélkül nem fognak fölvenni.

Keress egy akármilyen irodai munkát nemzetközi cégnél és akkor önéletrajzba is lesz mit írnod és kapcsolatokat is tudsz építeni.

2023. júl. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Nem ismerem a fordítóirodák szubkultúráját, de multik admin pozijaiban, ha nem is irodalmi szinten, de az angol alapelvárás. Én még a nagyobb fordítóirodákba is beküldeném a jelentkezésem, ha üresen, akkor üresen.
2023. júl. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
Kérdezd meg a tanár urat, hogy be tud-e protezsálni valahova.
2023. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!