Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pár munkatársam rámszállt...

Pár munkatársam rámszállt kérincsélni. Hogyan állitsam őket le ha vigyázni kell a jó kapcsolattartásra?

Figyelt kérdés

Példák

A karbantartó segített nálam ezt azt megcsinálni amit ki is fizettem, de nem kért sokat.

Ez mellett pl a cégnél megkínáltam kávéval ezzel azzal, azóta pofátlanul beleiszik a kávémba, kérincsél, és elkezdett kölcsönkérni is.

Nemeket mondok, de ez nekem kellemetlen pl mert nincs gusztusom sem utána már inni a kávém.

Az hogy valakit egyszer megkínálok valamivel, vagy 2 szer, miért hiszik abból azt hogy akkor rámjárhatnak? Kb a csöbesek vagy kóborkutyák ilyenek.

A megkínálás miért jelenti nekik azt hogy aztán "rámjárni" természetes és rendszeres lehet?

Másik kollegától pedig vásároltam ezt azt(szokott mindenki behozni vmit a céghez így néha egymás közt),azóta folyamatosan tukmálja rám a dolgait, szinte hetente.

Ö is miért hiszi azt hogy ha egyszer veszek vmit akkor majd én rendszeresen fogok állandoan?

Vagy a másik avonos kollega is ilyen. Állandóan hozza a kisfüzeteit és várja a rendelést.

És nekem kellemetlen nemeket mondani és elutasítgatni őket.

A karbantartón kívül mind diplomás pedig.

Miért vannak ilyen csöves/kutya szinten hogy alkalmi eseményeket benéznek annak hogy aztán én leszek az ingyenkávé meg minden osztogató, meg majd én folyamatos törzsvásárlójuk leszek csak mert egyszer vettem vagy rendeltem vmit?

Komolyan a csövesek ilyenek, ha egyszer adtam egy szendvicset még naiv tiniként, másnap már a haverjával volt a házunknál és becsöngettek kérni!

Meg amikor vettem egy kóborkutyának felvágottat, hazáig rámtapadt és órákat várt a ház körül.

Hát ezt a szintet nem vártam volna munkatársaktól is.

A kölcsönkérés már nagyon túlment.

Nem szégyellik magukat? Én nem is mernék így kérincsélni vagy tukmálni.



#angolos elutasítás
2023. júl. 4. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj te is kölcsön tőlük. Békén fognak hagyni.
2023. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 szerintem bele is mennének aztán kezdődne ez az oda vissza játék, mivel eleve ez a játszma megy. Megcsinált vmit olcsón és kínalgattam. Ez is valami oda vissza "szórakozás" és aztán megint "segít"pl elvisz melo után (miközben nem is én kérem hanem velem akar utazni de úgy adja elő mintha szívességet tenne)aztán meg tartja a "markát"es iszik a kávémból meg kérincsél.

Mint a "prolik hogy valamit valamiért "segitek", hogy aztán kérhessek".

2023. júl. 4. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
ha azt akarod hogy leakadjanak, akkor tudni kell nemeket mondani elviselve a kellemetlenségét is. nem rosszabb mintha maradnának a nyakadon
2023. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De a karbantarto megint jön majd szerelni(kifizetem( megint megkínálom.(mint az összes szerelővel is ez megy, legyen az bárki)

Aztán a cégnél soha nem fog leállni, nem is értené ha bent azt mondanám,nhogy ne igyál már a kávémból légy szíves. Menne a sértődés egyből.

Aztán a tukmálós kollegák is személyes elutasításnak vennék.

Azaz érzelmeket visznek bele hogy nekik esik rosszul ha bocsi, nem kérem. (Mint amikor az emberek olyanon is képesek sértődni ha nem lájkoltad egy posztját, vagy nem köszönted a feszbúkon neve napján (miközben semmi közöd hozzá mert csak ismerős, vagy nem is láttad; nem is vagyok közösségiken ilyenek miatt)


Ettől függetlenül ersze elutasítok bárkit, mivel nem akarok rendelni, mondanom is kell, hogy nem köszi.

Csak ami kellemetlen helyzet kialakul ezzel azt ugy elkerülném

Még én érzem magam kellemetlenül pedig nekik kéne.

Ők a kérincsélők/tukmálók, de nekem van ebből problémám, ahelyett hogy nekik lenne.

Még én égek helyettük.

2023. júl. 4. 21:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem felelhetsz meg folyamatosan mindenkinek hiába is szeretnéd. elkerülsz egy sértődést, vagy fenntartasz egy stresszforrást? van aki sajnos csak így veszi észre a nemet, de ez nem a te hibád
2023. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
A legtöbb ember ilyen sajnos. Van egy új munkavállalóm, a felettese vagyok, de volt bátorsága pénzt kérni kölcsön. Adtam, mert valami végrehajtós ügyre kell neki, nekem meg az csak félretett pénz. Ez 2 hónapja volt, azóta kétszer rákérdeztem, "holnap behozom" volt a válasz. De ez semmi, a dohányzóban tartom a cigimet, egyszer kérdezte, hogy vehet-e belőle, azóta rájár. :D Az a szerencséje, hogy pár ezer forintnyi cigi nem okoz gondot és nagyon kell a munkaerő, de már keresem az utódját. Soha nem kértem kölcsön senkitől, pedig szegény családból származom, gyerekeim is vannak, de sose tartoztam senkinek egy forinttal se és nem is húztam le senkit. Még ha randizok valakivel, akkor is fizetem a saját fogyasztásomat. De vajszívű vagyok, az ilyeneket mint te meg én kihasználják.
2023. júl. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
én az ilyeneket úgy oldanám meg hogy észrevegye magát, elrakom a cigit hogy ne nyúljon le belőle, nem hagyom ott a kávét hogy beleihasson, tőmondatokban letudom nemmel ha kérés érkezik. lehet ez tűnik a legbunkóbbnak, de többször vált már be. utcán sem állok le több mondatot csevegni a hajléktalannal csak közlöm egyszer hogy nincs pénzem, aztán már csak megyek tovább (egyszer szóltam vissza az egyik szitkozódónak, majdnem nekem jött, megölnék az embert a kosárban hagyott százasért, kinek hiányzik ez) ezekhez sajnos az kell hogy kicsit ki tudd zárni a külvilágot. igen, azt tanítják gyerekkorunkban hogy seígtsük a másikat, de nem ilyen áron. az ilyen lehúzó bizniszeket azzal művelik, akivel látják hogy megtehetik.
2023. júl. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!