Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért 10 percet hagynak a...

Miért 10 percet hagynak a gyárakban az ebédre?

Figyelt kérdés

A kérdés nem troll.

Most van a második olyan munkahelyem, ahol azt látom, hogy amíg nekem 10 percem van ebéd táján, addig a másik ott ül az étkezőben, egy főtt-sült kajával.

Miért van az, hogy a reggeli az hosszabb (jellemzően 20 perc), míg a második szünet (az ebéd) csak 10 perces?

Már régebben se értettem, hogy miért akkor van a nagyobb étkezés sokaknál, amikor pont, hogy akkor nincs rá elég idő.

Ja, gyárakról és betanított dolgozókról beszélek.

Nekem úgy adná magát, hogy pont a főétkezésnél kell a hosszabb szünet, nem a reggelinél.

Engem az érdekel, hogy miért így alakult ki ez. Szerintem 10 perc alatt szinte csak falni lehet a kaját, vagy kihagyni az étkezést. Ezért nem értem, hogy miért pont a kisebb szünetben kell a főétkezést letudni.


2023. júl. 12. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Mindenhol a főétkezésnél van a hosszabb szünet, ez valami fura hely lehet.
2023. júl. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor ezeken a helyeken a reggeli a főétkezés,ha délelőttös az ember.
2023. júl. 12. 19:22
 3/15 anonim ***** válasza:
7%
miért, neked mennyi idő kellene egy leves meg egy második bekanalazására?
2023. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Több.Kevés a fogam.

És nem 10 perc van igazából, hanem oda is kell érni (mondjuk legyen 1 perc), vissza is kell érni a géphez(mégegy perc) és közben a büfénél várni kell a sorra.

2023. júl. 12. 19:37
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szarcsimbók vezetőség, akik csak dirigálnak, bagóznak, kávéznak és átjárnak a városba másfél óráig zabálni, ezt találták ki.

Természetesen tudják, hogy ennyi idő alatt nem lehet normálisan, egészségesen étkezni, plusz ugye vécére menni, de leszarják, hogyan halsz éhen, csak termeld a profitot. Tűri a nép a szaros fillérekért, hát megérdemli.

2023. júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg vannak rabszolgák akikkel még lehet csinálni meg is fogják, sőt még ennél is többet.
2023. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
ah ez így volna, akkor már mehetnél is munkaügyi perre, ugyanis törvény írja elő a szünet hosszát.
2023. júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem láttam törvényt betartó munkáltatót.

Na és azt az éhenhaláshoz elegendő edédidőt le is kell dolgozni?

2023. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hánykor van ez a 2 szünet? Miért nem eszed meg az ebédedet a hosszabbikban?
2023. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8:30 az első szünet, második 11 után.

Fél 9kor van a hosszabb szünet.

2023. júl. 12. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!