Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogász végzettséggel rendelkez...

Jogász végzettséggel rendelkezők akik nem a tipikus jogi pályán (ügyvéd, ügyész, bíró, vállalati jogász, jogi előadó, jogtanácsos) helyezkedtek el, mit dolgoztok?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy pályakezdőként is ott kezdtél-e vagy máshol. (Természetesen nem arra gondolok ha van más végzettséged és abban dolgozol)

2023. júl. 17. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Én ismerek pár olyan embert, akik SSC-ben dolgoznak, maga szintű adminisztrátorként, ahol szerződéseket kell feldolgozni (hogy mennyire releváns a jogász végzettség, az más kérdés, de auditnál biztosan jól néz ki). Ismerek olyat, aki volt ügyvédjelölt, sőt ügyvédi szakvizsgát is csinált, de olyat is, aki közelében nem volt ilyennek.
2023. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk (Pest m-i település) a jegyző jogász végzettségű.
2023. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

ez nagyon ritka, 2 - es.


Engem pl. nem akart a Pest megyei polgi felvenni jegyzőnek, mert jogi szakvizsgás jogászként többet tudok a kelleténél... illetve, mint, ami neki kell egy jegyzőtől.....


Erre most mit mondjak?

2023. júl. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

#3

És én mit mondjak erre?

Te így jártál, ő meg másképp.

(Személy szerint sajnálom, de ezzel nem mész sokra.)

2-es voltam

2023. júl. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Igen.

Ehhez a tetves munkakereséshez hatalmas adag szerencse is kell ám....


Hiába profi a saját területén a munkakereső, ha belefut egy akkora f@sztarisznyába, akinek kisebbségi komplexusa van a jelentkező végzettsége miatt...


Ezzel nincs mit csinálni...

2023. júl. 18. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

#5

Így igaz, de Magyarországon 3155 település van. Legyen néhány összevont önkormányzat, akkor is van 2500-3000 polgármesterség, remélhetőleg nem mindegyik polgármester mentális beteg. Figyeld a pályázatokat!... már ha mindenáron jegyző szeretnél lenni.

2023. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!