Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azért ajánlották fel, hogy...

Azért ajánlották fel, hogy cserében elvárják tőlem ugyanazt?

Figyelt kérdés
Műszakváltáskor jött a kollegám és meséltem neki, hogy minden okés volt, de a szerdától tartok, mert akkor lesz termelés a másik területen is és ott is én kell legyek egyedül, mert létszám hiány van (2hete dolgozom itt egyébként). Erre ő mondta, hogy bejön akkor előbb 4 órával és így akkor 10-22ig lesz, így csak a műszak első felében kell egyedül legyek. Mondtam neki, hogy dehogyis nem kell ezért be jöjjön, neki is sok munkája van pihenjen csak majd valahogy megoldom. Erre másnap jött a főnökünkkel megmondani, hogy akkor a csaj bejön előbb, és remélik rám is tudnak majd számítani máskor ilyenekben, előbb bejövök majd én is amikor csak kell vagy maradok tovább 4 órát. Hát csak néztem, mondtam hogy ok, de magamban gondoltam, hogy ezek egyből azt nézték, hogy cserébe mit tudnak kérni, mikor evvel nem csak nekem tesznek szívességet és nem is én kértem. Lehet csak túl gondolom, de sztem direkt azért csinálták így, hogy utána “adós” maradjak.

2023. júl. 25. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod. Nem pluszban dolgoznod, neked nem kell szívességet tenned nekik. Van egy meghatározott idő amiért kapod a fizetésed, tartsd magad ahhoz, mert akkor hamar rád fognak szállni és kihasználnak majd. Ha ilyet fognak kérni, valamilyen családi programmal vágd ki magad, emiatt hátrány nem érhet. :)
2023. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Pontosan.


A régi munkahelyemen is volt ilyen szokás, viszont ott jóval korábban elkezdte 2 kolléga és a többitől is már elvárták ezt hogy néha napján legyen az hogy vagy bemennek előbb, vagy tovább maradnak, de volt egy olyan kolléga aki helyben lakott és hazament délelőttös műszak végén 14:00 kor és visszament 18-22 ig hogy erősítse a csapatot. Aztán amikor én odakerültem a próbaidőm alatt nem volt ez elvárás felém nézve mivel még "tanulok" bár erre elég volt 2 hét is, viszont pont azért csinálták ezt hogy ne ijesszenek el még a próbaidő alatt nehogy könnyen letudjak lépni ha úgy alakul. De aztán utána egyből elvárták ezt meg azt. Mivel én is helyi voltam 15 percre laktam gyalog a cégtől így nekem is be kellett mennem este 18-22 ig, de volt olyan hogy 6-10 ig haza aztán 14 kor vissza saját műszakomba. Meg olyan is volt hogy 6-10 ig kellett bemennem mert akkor volt egy extra munka amit be kellett fejezni, és utána az átállási időre hazamehettem majd 18-22 ig vissza termelni tovább. Agyrém volt ez.


Ott is azért volt mert jóval előttem 2 kolléga önként kitalálták hogy legyen ilyen lehetőség és ledumálták a főnökkel, és ebből rendszer lett kb mindenkinek.


Ennek akkor lett vége amikor volt egy vezetőváltás egy új felső vezető került a céghez és amikor meglátta a jelenlétit hogy ekkora összevisszaság van akkor mondta hogy ez egy baromság, meg ki volt az az idióta aki ezt kitalálta és ki volt a másik aki ezt megengedte... Aztán mondta hogy ilyen többet nem lesz, inkább vesz fel egy univerzális kollégát aki amolyan mindenes lesz, befog tanulni mindenre is, és akkor majd Őt lehet így mozgatni ide-oda, és akkor lesz fix ember mindenhol és lesz egy "örökmozgó univerzális" aki oda megy ahova kell.

2023. júl. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez így annyira szánalmas,mármint az ö részukröl,te elmondtad,megoldod,erre ök csak azért is,úgy csinálták,hogy ök jöjjenek ki belőle jól!
2023. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
13%

Nem azért ajánlotta fel, de ha már elfogadtad, (mert elfogadtad a látszatellenkezés ellenére) akkor úgy korrekt, hogy kölcsönös és te is kisegíted a másikat.

Azon lehet agonizálni, hogy a másik a saját érdekét is nézte, mert a túlórapénzt megkapja, de azt te is meg fogod.

2023. júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!