Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális az , hogy így adják...

Normális az , hogy így adják ki a heti két pihenő napot?

Figyelt kérdés

3 hónapja dolgozok egy cégnél, még 2 hónap van a próbaidőből, de egyszer már el lettem küldve 1 hét szabadságra,mert, hogy "kötelező" kiadni.

Heti 5nap 8oraba.

Nem fixen hétfőtől péntekig...hanem én most Hétfőtől csütörtökig dolgoztam, és vasárnap is fogok, viszont a két pihenő napom úgy lett sokadjára megoldva, hogy péntekre szabadságot írt ki, szombaton pihi nap.

Viszont én úgy tudom, hogy ha egyetlen szabadságot is ír ki, akkor is meg kellene lennie a heti kettő kötelező pihenő napnak.

Nem jól tudom?


ápr. 27. 10:18
 1/2 Szolovjov ***** válasza:
85%
Ha van munkaidőkeret megállapítva, akkor akár heti hét napot is dolgoztathat. A keret végére kell a dolgoknak kiegyenlítődni. Ebben az országban szégyen mit meg nem tehetnek a trógerrel
ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Igen, sajnos, ha van munkaidőkeret, ami pl. az én utolsó munkahelyemen 4 havi volt, akkor lehet ilyet.

Moslék egy rendszer.

ápr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!