Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez így normális egy munkahelyen?

Ez így normális egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Irodai munka. Kb. 10 ember az irodában, kötelező bejárás.

Reggel bemegyek, köszönök mindenkinek, leülök a helyemre és dolgozok. Délután felállok, köszönök mindenkinek és hazamegyek.

A kettő között átlagosan napi 2 mondatot váltok az időjárásról, vagy hasonló izgalmas témákról valamelyik random kollégámmal a folyosón. Ezen kívül 2-3 naponta az én kezdeményezésemre van egy 10 perces munkamegbeszélés a munkám haladásáról a főnökömmel az asztalom mellett.

Összesen ennyit kommunikálok azokkal az emberekkel, akikkel napi 8 órát töltök egy légtérben.


Ez így jó dolog? Ez így szerintetek normális?



ápr. 27. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sokan örülnének ennek az idegesítő kollégák helyett. Én pár éve home officeban dolgoztam, azt gondolná az ember hogy nyugodtabb, de állandóan írogattak nekem Teamsen a munkától teljesen független dolgokról. El tudom képzelni élőben milyen idegesítő lehet. Pénzért járok dolgozni, nem barátkozni akarok, arra megvan a baráti köröm. Elvégzem a munkát és már ott se vagyok. Munkatelefon kikapcs, másnap újra elérhető leszek, addig hallani sem akarok felőlük. De válaszolva a kérdésedre, szerintem ez így tökéletes, de persze nem vagyunk egyformák. Valaki igényli hogy fecseghessen munka közben. Te pont egy olyan csapatot fogtál ki, ahol mindenki olyan mint én.
ápr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Antiszociknak biztos normális, mint amilyen az első válaszoló is.

Egyébként nagyon nem az, te is érzed.

ápr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Hát nálunk nem sokáig maradna meg egy ilyen szobanövény a csapatban, engem konkrétan nem zavarna de a "kemény mag" simán kiutálná
ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan, hármas. Nem is értem, miért pontozták le a kettest, ugyanezt írta.
ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Itt a brigád fele ilyen szobanövény. Max. néha felhördülnek és beleordítják az éterbe, hogy ez meg az mekkora egy sz.r, ez meg az elk.rta ezt vagy azt, stb. Meg az ebédrendelés körül kialakult egyeztetésbe szoktak belefolyni, de kb. ennyi. Most ment el 2 olyan régi motoros, akik folyamatosan pofáztak, úgyhogy most már csak egy ilyen extrovertáltabb ember maradt. A többi mind vagy introvert, vagy a kettő között van. Ha az az egy nagyszájú nincs bent az irodában, többnyire síri csend van, vagy csak a munkáról folyik némi egyeztetés.

Amúgy eleinte próbálkoztam kommunikálni, de nem volt olyan, aki nyitott lett volna rá, vagy kölcsönös szimpátia keletkezett volna. Most meg már nem érdekel, nem fáradozok tovább.

Nem jó ez így, de amúgy is sz.r a munka, nekem nem jön be. Ha találok másikat, fel fogok mondani (bár addigra valószínűleg úgyis kirúgnak).

ápr. 27. 17:33
 6/11 A kérdező kommentje:

#3 Egyébként nem szép dolog az acsarkodás, kiutálás. Az ilyet még ennél is jobban rühellem.


Itt semmi ilyesmi nincs. Se pletykálkodás, semmi. Ezidáig senki egyetlen rossz szót nem szólt hozzám és én sem tudok igazán senkiről rosszat mondani.

Viszont jót sem...

ápr. 27. 17:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Életemben nem dolgoztam ilyen helyen, mindenhol kellett valamilyen szinten kommunikálnom az osztályon/csapaton belül minimum 1-2 emberrel munkaügyben, voltak csapat/oszálymegbeszélések, mert mindig voltak olyan feladatok, amik mindenkit érintettek stb. De ezen kívül is mindenhol normális volt, hogy beszélgetünk nem munkával kapcsolatos dolgokról is, megiszunk egy kávét, teát a konyhában, együtt ebédelünk stb.


Ami még talán a leginkább hasonlított erre, az egy olyan meló volt, ahol egy irodaháznak voltam én az ügyfélkapcsolati menedzsere és rajtam kívül volt egy másik ember, aki meg a műszaki dolgokat intézte, egy iroda, 2 szoba és benne mi, hetente mentünk be a központba a főnökséggel megbeszélésre. De még azért vele is napi szinten voltak megbeszélnivalók a munkával kapcsolatban, lementünk együtt meginni egy kávét, néha ebédelni stb., pedig vele aztán tényleg nem voltam különösen jó kapcsolatban, nagyon eltérő volt az életünk (huszonpáréves nő vs ötvenpáréves pasi), de azért nem okozott gondot heti 1x félórát csevegni az ebéd felett.


Én amúgy nem vagyok egy durván extrovertált ember, de ilyen pozícióban szerintem egy idő után becsavarodnék.

ápr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem jó, helyes viselkedés, hasonló vagyok én is. Na meg figyelembe véve a munkaalapú társadalmat, tehát valóban ez a helyes.
ápr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez lenne kicsit sok: "Ezen kívül 2-3 naponta az én kezdeményezésemre van egy 10 perces munkamegbeszélés a munkám haladásáról a főnökömmel az asztalom mellett."


Normális helyeken havonta vagy x havonta van egy ilyen megbeszélés, külön irodában vagy a főnök asztalánál, ha lehet. Ha nálatok nincs ilyen, akkor maximum 2 havonta egyszer rákérdeznék a főnöknél, hogy mit lát.


Az átlag beosztott érzekeli, hogy rendesen ellátja-e a munkáját, időben jön, időben megy el, munkaidő alatt a szünetet rendeltetésszerűen veszi ki, 90 perc helyett nem 120-at van távol például, a munka alatt a cég szabályainak megfelelően látja el a munkáját, a munkáját a legjobb tudása szerint végzi el, a tudása pedig a belépésekor adott trainingen, a belépese óta kapott trainingeken és a kikommunikált információkon alapul. Ha esetleg a tudása nem terjed ki így sem arra, amilyen munkát épp el kell végeznie, akkor tud és mer kérdezni és az újonnan szerzett tudását használja is a jövőben. Emellett igyekszik az átlagot hozni, viszont nem veszi el az összes munkát, hogy más ne is dolgozzon.

Bónuszként, hajlandoságot mutat arra, hogy fejlessze magát és keresi erre a lehetőségeket.

Ha a beosztott így jár el, akkor bőven elég ha a főnök x havonta tart egy megbeszélést vele. Ha időközben valamit mégsem csinál rendesen, a főnök úgyis szól neki.


Ebből kiindulva, ha főnök lennék, én azt, hogy 2-3 naponta kell veled beszélgetnem a munkádról, mert megkérsz rá, semmiképp sem venném pozitívnak, talán a próbaidő alatt azt mondanám, hogy ilyen a természeted, új vagy, félsz, de utána inkább aggasztana, hogy ennyire fogni kell a kezed.

ápr. 28. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9 Ez nem az a fajta munkahely, ahol letesznek és lapátolod a sz.rt a végtelenségig. Ez jellegéből fakadóan egy kicsit kreatívabb munka, itt napi szinten van igény az egyeztetésre.

A "betanítás" pedig nevetséges volt. Ahhoz képest, hogy rengeteg betanulninvaló volna, semmit nem invesztáltak belém. Kiindulva a sokkal régebb óta ott lévő kollégaim kérdéseiből, valószínűleg még 2 év múlva is betanulás alatt leszek.

ápr. 28. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!