Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért lehet az hogy közgáz...

Miért lehet az hogy közgáz diplomával számviteli ügyintézőnek vagy könyvelonek vesznek fel amikhez sima tanfolyam is elég lenne es a fizetés is semmi?

Figyelt kérdés

Mire jó akkor a közgazdasági diploma?olyan álláshirdetést még nem is láttam hogy közgazdászt keresnének.


De rengeteg helyre kell mint papír(számviteli penzügyi akármilyen ügyintéző, vagy referens), de ilyen csicska ügyintézőknek is diploma előírás.


Meg akarok élni valahogy.

Milyen állásokat keressek?


Ráadásul hiába a diploma úgy látom minta a mérlegképes tanfolyamot is le kéne tennem mellé mert azzal egyutt kéne sok helyre. Pl hogy egy mezei könyvelo legyek amihez egy tanfolyam is elég?



2023. júl. 28. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Örülj neki, engem ezzel a diplomával sehova sem vették fel mondjuk ha zsidó vagy akkor persze felvesznek és hülyére keresed magad de ha magyar akkor éhhalál
2023. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hasonlót akartam írni, ha csókos vagy, akkor felvesznek vele végzettségednek megfelelő (sok esetben kamu) munkakörbe, aztán lehetsz vezető, persze okos emberekkel körülvéve magad.

Ha nem vagy csókos, maradnak a csicska munkák (könyvelő, stb).

2023. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mire jó akkor a közgazdasági diploma?"

Ilyen állásokra jó. Manapság irodai munkákhoz, még a betanítottakhoz is alapfeltétel a diploma, mert a közoktatás mélyrepülése miatt csak ez garantálja, hogy a jelentkező tud írni és olvasni. Érettségit ma már analfabétán is lehet szerezni.

2023. júl. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én ugy látom hogy sima tanfolyamokkal is felveszik a munkavállalót majdnem egyforma bérezésbe.

Nem látom eddig a diplomának hol van értelme.

2023. júl. 29. 11:17
 5/6 BlackSword ***** válasza:
A bérezésben, illetve sosem baj ha magasabb a végzettséged az elvártnál, főleg szakirányban... későbbiekben jól néz ki cv-dben...
2023. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Közgáz diplomád van és nem tudod, hogy pl. mérlegképes könyvelőnek nem mehetsz el vele, mert a közgáz nem szakirányú végzettség?


Ellenben ha pénzügy-számvitel szakon PSZf - et végeztél volna, ami főiskola, simán mehetnél könyvelni egy céghez, vagy revizornak a NAV - hoz...


Így viszont el kell végezned a mérlegképest még külön.


A közgáz egy alaptudás. Képbe vagy vele bizonyos dolgokkal kapcsolatban, de szakértelmet önmagában nem jelent.


Ahhoz kellenek a speciális tanfolyamok.

2023. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!