Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen jellegű kérdésekre...

Milyen jellegű kérdésekre számíthatok állásinterjún iskolában pedagógiai asszisztensként?

Figyelt kérdés

2023. júl. 28. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam pár évig ped.asszisztensként, elmondom, miket kérdeztek az interjún kb, már amire emlékszem.


Miket csinálok a szabadidőmben, mik a hobbijaim?

Van-e ovis/iskolás korú gyerek a környezetemben, velük milyen a kapcsolatom?

Hova jártam általánosba, középiskolába, hol végeztem a ped. asszisztens képzést, plusz nálam egy diploma is volt, azt hol szereztem?

Hol dolgoztam azelőtt, mi volt a feladatom, miért jöttem el onnan? (ez amúgy az iskola szempontjából teljesen irreleváns cég volt, de meséltem róla).


Aztán főleg ők beszéltek, az igazgató volt bent, az egyik helyettes meg egy tanítónő. Elmondták, milyen az iskola, milyen osztályok vannak és nekem milyen feladataim lesznek, ha vállalom a munkát, aztán mondták, hogy köszönik szépen a beszélgetést, majd szólnak.


Másnap hívtak, hogy mikor tudnék kezdeni? :)

2023. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is pedagógiai asszisztens vagyok. :D Dolgoztam suliban és oviban is.

Engem se sokat beszéltettek, csak szépen felöltöztem és értelmesen válaszoltam néhány alap kérdésre.

De én mindig túlkészültem. Utánanéztem rendesen az intézménynek, hogy tudjak mit válaszolni, ha a motivációról kérdeznek. Egyébként addig volt kicsit nehezebb, amíg még nem volt munka tapasztalatom. Ja meg az örök kedvenc, hogy meséljek magamról. Abban az esetben a tapasztalataid, végzettséged érdemes ecsetelni.

2023. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Már teljesen rá vagyok parázva, még az SZMSZ-ét is elolvastam az iskolának :D

De örülök, hogy nem voltak keresztkérdések ezek szerint egyikőtöknél se.

2023. júl. 28. 15:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor lesz az interjú? :D

Én kicsit csalódtam, hogy feleslegesen jegyeztem az alapítás évét, meg a versenyeken elért eredményeket a sulinál/ovinál. :D

Amúgy a lényeg, hogy nagyon hangsúlyozd, mennyire vágyad gyerekekkel foglalkozni, és emellett kész vagy határozott lenni velük. Ha kérdezik, hogy van e kérdés (általában szokták) készülj fel néhánnyal. Az jó pont.

2023. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Augusztus második hetében, úgyhogy van még időm készülni :D Bár kicsit nehéz ez a "van-e kérdés" jellegű kérdés, mert úgy érzem mindent leírtak a weboldalukra amit tudni akarok.

Csak hirtelen ma nagyon elkezdtem félni, hogy mi van ha olyan jellegű kérdéseket tesznek majd fel, mint hogy mik az erősségeim, gyengeségeim. Még sosem voltam interjún és emiatt fogalmam sincs ilyenre mit lenne érdemes válaszolni.

De ha tényleg ilyen motiváció, hobbi jellegű lesz az interjú akkor nem félek (annyira).

2023. júl. 28. 15:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. olyat szoktam kérdezni, hogy milyen arányban lesz adminisztratív jellegű, illetve gyerekekkel való foglalkozásból álló a munkám? Ez sulinként eltérhet. Vagy pl. hogy egy adott osztályhoz osztanak be mindig, vagy többel kell majd foglalkoznom?

Az ügyelet mindig a tiéd lesz arra készülj fel.

2023. júl. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!