Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másnaposság esetén jobb...

Másnaposság esetén jobb inkább betelefonálni a munkahelyre, és beteget jelenteni, mint bemenni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 28. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ha te vagy az alsómucsaröcsögei köbyvtár fűtője, akkor menj be nyugodtan.


Ha távolsági buszt vezetsz vagy többmiliós munkagépet kezelsz, jelents beteget.

2023. júl. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Érdemesebb betelefonálni. Vagy ha bemész, akkor csak azért, hogy elkéredzkedj, de akkor mondd meg az igazat! Akár díjazhatják is, ha őszinte vagy. Amikor gyárban dolgoztam, ott a főnök mondta, hogy egy évben egyszer hajlandó elengedni szabadnapra valakit azzal az indokkal, hogy véletlenül leitta magát előző nap. De akkor ne álljon be dolgozni, hanem mondja meg neki személyesen vagy telefonon. Mert ha atöltözik és megkezdi a munkát, és utána neki kell észrevennie, hogy az illető kótyagos, akkor fegyelmit kap, és jó eséllyel el is lesz küldve.
2023. júl. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Előző vagyok. Ja, és amúgy egyszer meg is esett, hogy egy fickó furán viselkedett, miután beállt dolgozni. (Olyan munkát végzett, hogy targoncát és nehézgépet is kezelt.) Megszondázták, bejelzett, el is küldték, még örülhetett, hogy közös megegyezéssel. És amúgy már vagy 30 éve ott dolgozott. Tehát nem érdemes kockáztatni.
2023. júl. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a munka természetétől függ, hogy bemenj vagy sem. Ha a másnaposság miatt mások élete vagy a sajátod veszélybe kerülhet, akkor maradj otthon. Arról nem is beszélve, hogy van,ahol rendszeresen szondáztatják a dolgozókat és egyből repül,akinél bejelez. Ez nem játék.
2023. júl. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
#4 vagyok, diákmunkásként mentem be egyszer másnaposan. Sima csomagolós, nyugis ülőmunka volt, sosem b*szogattak minket. Sokszor éreztem, hogy mindjárt bealszom, de kellett a pénz, úgyhogy kibírtam a 8 órát. A felnőtt kollégák észrevették, hogy nem vagyok a topon, többször vittek ki levegőzni,meg hozták az innivalókat, kávét. Nagyon aranyosak voltak.
2023. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Haha, en a kollegakkal (IT) egyszer jol beboroztam ebedszunetben, utana obegatva mentunk vissza az irodaba, senki le se szarta xd
2023. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!