Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdekek ütközése vezető és...

Érdekek ütközése vezető és dolgozók között. Te milyen kompromisszummal oldanád meg?

Figyelt kérdés

Amit a dolgozók szeretnének:

- Munkakörükön belül megválasztani azt a feladatot/folyamatot, amit szívesen csinálnak. Azaz, a jó barátok a csapatmunkát, az introvertált a magányos feladatokat, a dohányzó azt, ami mellett ki lehet szaladgálni, stb.


- Szeretnék kihasználni, ha a folyamat kényszerszünetet eredményez. (Várakozni kell egy rajtuk kívül álló dologra)


- Tartózkodnának attól, hogy egymás keze alá dolgozzanak, mert munkakörükön alulinak érzik egymás, segédmunkával való kiszolgálását.


Amit a közvetlen felettes szeretne:

- Az embereket forgatni a feladatok között, hogy a rutinja mindenkinek megmaradjon minden feladatban, ami a munkaköréhez tartozik.


- Az üres időket kihasználni: Ha egy feladat rövidebb, vagy kényszer szünetet diktál a folyamat, akkor az adott dolgozó segítsen be egy másik feladatba. Ha máshogy nem tud, akkor segédmunkával. (Pl. eltakarítja a már nem használt eszközöket vagy összegyűjti a folyamat során keletkező hulladékot, vagy egy mozdulatnyi lépést átvállal, hogy "plusz egy keze" legyen a kollégának.)



2023. aug. 9. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fönöknek/felettesnek egyértelmüen igaza van, nem a beosztottak dolga eldönteni, ki mikor mit csinál, meg kivel hajlandó együtt dolgozni.

Én a fönök helyében az ilyen bandát kapásból elküldeném, ezektöl csak jobbakat lehet találni.

2023. aug. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A főnöknek van igaza, az az ésszerű, ahogy ő akarja. Ha nincs rotáció, akkor előbb-utóbb (inkább előbb, de legkésőbb egy új ember felvételénél) lesz olyan, aki nem elégedett, akkor meg az lesz a bajotok. Ha van munka, de a dolgozó arra vár, hogy például megérkezzen két óra múlva a szállítmány a "saját" feladatához, ahelyett, hogy találna magának produktív elfoglaltságot, azt felénk kummantásnak hívják.
2023. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
100%

Már Moldova is megmondta:

1. Mindig főnöknek van igaza.

2. Ha véletlenül mégsem, automatikusan érvénybe lép az 1.-es pont.

2023. aug. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt csak mazochista birkákat találsz, akiknek ha lehetne beleszólasi joguk is, inkább pincsi kutyák maradnának.
2023. aug. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én az introvertált dolgozó vagyok, aki mindig veszít a többség akaratán. A régi csoportvezetőnk a dolgozói többség igényei felé hajlott, ami nekem szívás volt. Amikor beálltam az egyedül végezhető melóra, nem hittem hogy ott is fogok megrohadni. Minden más folyamat rövidebb, ezzel szemben nekem soha nem segített be senki, mert nem voltam a haveri kör része. Inkább kávéztak meg röhögcséltek, míg én dolgoztam. Amikor magam kértem, hogy forogjunk a feladatok között, lehurrogtak. (Senki nem akart a helyemre állni, ahol sokáig kell dolgozni). Amikor valaki beteg lett és mégis odakerültem egy másik feladathoz, hiányzott a rutin. Akkor is lecsesztek, mert miért nem megy ez nekem olyan könnyen? Ezután kértem ismét, hogy forogjunk a feladatok között, és megkaptam egy páros feladatot, de egyedül. Mert a puszi pajtásokat nem lehetett szétrobbantani. Ők ketten mentek az egyszemélyes feladatra. Szót emeltem, de megint csak lehurrogtak, hogy "én akartam forogni a feladatok között." Hát csináljam egyedül a párost, ők nem válnak szét miattam. Most elküldték a régi csop.vezt. egy másik helyre és most közvetlenül a gyártásvezető mérnök irányít minket aki szigorúbb. Nekem emiatt talán jobb lesz és a többiek utálnak is miatta. Már most talpnyalónak kiáltanak ki, pedig soha semmit nem tettem azért, hogy így legyen.
2023. aug. 12. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!