Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Illik tájékoztatni a munkáltat...

Illik tájékoztatni a munkáltatót, ha bemegyek túlórázni?

Figyelt kérdés
Feszített a határidő, sok a munka. A fizetésem állandó, nem a magasabb bér motivál.

2023. aug. 12. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnéd, hogy kifizessék, akkor "illik".
2023. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

"A fizetésem állandó, nem a magasabb bér motivál."


Szóval ingyen dolgozol, miközben a munkáltatód pénzt keres rajtad? Nekem is dolgozhatnál ingyen.

2023. aug. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Önszántadból ingyen túlórázol és nem motivál a fizetés?

Meleg szívvel javaslom a pedagógusi pályát neked, kevesen vagyunk, szükségünk lenne az ilyen emberekre.🤣

2023. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Na jó, de azt senki nem tudja, hogy a kérdező pontosan mit dolgozik, hogy egyezett meg a főnökével.Mert lehet, hogy egyszer túlórázik, máskor meg annyival hamarabb hazamehet, esetleg nap közben elengedik magán jellegű ügyet intézni.Úgy azért érthető a dolog, mert lehet nem mindig azonos mennyiségű munkája van.
2023. aug. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
#3 A "nem motivál a fizetés" és a "nem a fizetés motivál" mondatok közt óriási jelentésbeli különbség van.:)
2023. aug. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, nem fizetnék ki a túlórát, csak utol akarja érni magát.

Lehet, hogy még kezdő és nem jött bele egészen, nyugodtabban tud dolgozni egyedül, vagy más miatt perspektívát jelent a munkahely.

Vagy oda-vissza működik, máskor lazább a munka, és nem veszik szigorúan a munkaidőt.

Azért nem árt, ha legalább utólag tud róla a főnök, talán értékeli.

2023. aug. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BlackSword ***** válasza:
100%
Nem ártana, ugyanis ha történik veled valami, az az ő felelőségük...
2023. aug. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Abban az esetben szerintem érdemes tájékoztatni a munkáltatót előre, ha pl. nehézgépekkel dolgozol, nagyobb az esélye a munkahelyi baleseteknek, mint az átlag munkahelyen... az épület maga, ahova bemész, a főnökség tulajdona (tehát nem egy irodakomplexumban van).
2023. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BlackSword ***** válasza:
100%
Itt segítek 8-as, már a munkába indulás pillanata és a hazaérkezés pillanatáig bármi beleszámít, kivéve ha azt megszakítod valamivel...
2023. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: ezzel tisztában vagyok én is, hogy munkahelyi balesetnek számít az utazás maga is, de én most direkt azt írtam, hogy akkor érdemes előre szólni, ha olyan helyen dolgozik, ahol az átlaghoz képest nagyobb a baleset esélye. Az, hogy elautózik meg elbuszozik a munkába vki, az nem növeli meg a munkahelyi baleset esélyét, de az azért már veszélyesebb, ha valaki nehézgépekkel vagy mérgező vegyszerekkel dolgozik.
2023. aug. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!