Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatónak kötelessége...

A munkáltatónak kötelessége tájékoztatni, ha több kolléga is koronavírusos?

Figyelt kérdés

A héten véletlenül derült csak ki, hogy több kollégám koronavírus tesztje is pozitív lett a múlt héten. Az egyik vezető az egyik koronavírusos mellé ült maszk nélkül (megbeszéltek), ennek ellenére a vezető továbbra is bejár dolgozni. Tegnapelőtt hozzánk is bejött az irodába , a fejünk fölött "lihegett" maszk nélkül. A bizonyított beegekkel is találkoztam az utolsó napokban is. Az egészből csak annyit hoztak nyilvánosságra, hogy papíron kötelezővé tették az épületben a maszkviselést.

A munkáltatónak van valamilyen tájékoztatási kötelessége erre vonatkozóan? A home office-tól elzárkóznak, a vezetőség nevetgél a víruson, az a szlogenjük, hogy előbb utóbb mindenki elkapja, talán ez is a céljuk.


2020. nov. 20. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kötelessége nincs, de intézkedéseket illene hoznia a maszkviselésen, meg a fertőtlenítésen túl. Jobb helyeken leteszteltetik az embereket. Nem értem mi érdeke van abból, ha az emberek kihullanak 10-14 napokra, főleg tömegesen, mert úgy kb lehetetlen dolgozni. Ráadásul nem lehet tudni ki az, akin épp hogy átmegy és ki lesz az, aki kórházba kerül, esetleg szövődményekkel hosszabb időre kiesik, netán belehal.
2020. nov. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos épp emiatt a problémám, hogy anyukám inzulinos cukorbeteg (+egyéb betegségek). Hétvégén terveztem meglátogatni, de ha a munkahelyi dolog nem derült volna ki véletlenül és hazamegyek, esetleg átadom neki, nála fennáll a veszélye a kórháznak, akár a halálnak.

Fertőtlenítés biztos nem volt az épületben, csak a maszkot kérték, hogy hordjuk.

2020. nov. 20. 08:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ne látogasd inkább
2020. nov. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem fogom :) Ez csak a mi lett volna ha.. Sajnos mára nekem is fáj a torkom, a hasam, rossz a közérzetem és köhögök. Már csak azért is szólhattak volna, hogyha tüneteket észlelünk ne menjünk emberek közé.
2020. nov. 20. 09:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem köteles.
2020. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlen kontaktról illene szólni, de nálunk is elég lazán kezelik sajnos, kötelezővé tették a maszkviselést, de pont a főnök nem hordja. Állami tulajdonú cég, versenytárs nélkül, ráérős munkatempóval, nekik mindegy, hogy kihullik-e valaki, senki nem sürgeti a céget a munkával... Egy kollégát műtöttek, hónapokra kiesett, nem volt, aki megcsinálja helyette a munkát, úgy kellett dolgozni, hogy át kellett ütemezni a dolgokat, és amihez ő ért, az addig nem volt megcsinálva, amíg ő vissza nem tért.
2020. nov. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a tünetekkel az én dokim simán táppénzre vesz és küldi a tesztelőket. Igaz mire kiérnek 2 nap, meg mire eredmény van az 3-4. Szóval 1 hét simán rá egy, akkor is, ha kiderül, hogy nem vagy koronás.
2020. nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az emberek ne vegyék igénybe az egészségugyet es ha netan elkapnak a kezrateteteles es tavgyógyítás is működik. Sztem én aznap fel is allnek es munkaugyi főfelugyelet vagy bíróság.
2020. nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg a munkatarsaidnak akik nevetgelnek a víruson hogy látogassák meg a covid osztalyokat. Varjak az onkenteseket ágytál pucolokat,klotyo pucolas stb. Lehetoleg maszk nelkul ha lehet. Remelem ezek a tragya helyek ido kerdese es megszunnek.
2020. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9. Ezek nem szimpla munkatársak, hanem a legfelsőbb vezetők, köztük az ügyvezető. Nekik hiába mondom, úgy gondolják ők jobban tudják. Egy kollégám már felmondott, elmondta nekik, hogy talált olyan helyet, ahol van járvány és kellőképp kezelik nem úgy mint itt. Nem hatotta meg őket.
2020. nov. 22. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!