Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkaszerződésben írtaktól...

A munkaszerződésben írtaktól eltérhet a kollektív szerződés, amennyiben a munkaszerződés megkötésekor még nem állt a munkáltató kollektív szerződés hatálya alatt, és ez a munkaszerződes mellé adott tájékoztatóban le is van írva?

Figyelt kérdés
A Munkaszerződés aláírásakor nem volt még a Munkáltató kollektív szerződés hatálya alatt, ez le is van írva a kapott tájékoztatóban, a felmondási időre az van írva, hogy Mt.szerint. Néhány hónappal később tájékoztattak minket, hogy hatályba lépett a kollektív szerződés. Ebben viszont már 60 napos felmondási időt kötöttek ki, bármely fél felmondása esetén. Ez esetben, hogy én úgy kezdtem itt dolgozni, hogy nincs kollektív szerződés, illetve nem is írtam alá olyat, hogy már van, így melyik felmondási idő vonatkozik rám? El lehet térni a munkaszerződéstől a kollektív szerződésben a munka vállaló hátrányára, ez utóbbinak későbbi bevezetése esetén?

2022. máj. 2. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Vicces lenne, ha egy kollektív szerződés csak az utána belépőkre vonatkozna. Semmi értelme nem lenne így. Ha nem tetszik, kiléphetsz még a hatályba lépése előtt.
2022. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát hiába kapok egy tájékoztatást arról, hogy nem áll kollektív szerződés alatt a Munkáltató, illetve arról, hogy 30 nap a felmondási időm, teljesen jogszerű, hogy egyszercsak hirtelen mégis jön egy kollektív szerződés, amit a Munkáltató és a Szakszervezet (amibe nem vagyunk belépve, legalábbis ezen kívül sosem hallottunk róla hogy egyáltalán létezik) köt és duplázódik a felmondási időm, miközben a munkaszerzodesem ugyanúgy érvényes az Mt. szerinti 30 nappal? Ez olyan elképzelhetetlennek tűnik nekem..
2022. máj. 2. 10:08
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ez olyan elképzelhetetlennek tűnik nekem.."


Pedig sajnos a jogszabályi háttere megvan.


MT 85. §. (3) bekezdése felhatalmazást ad arra, hogy kollektív szerződésben a 69. § (1) bekezdésében foglaltnál hosszabb felmondási időt is megállapítsanak.


A 69. § (1) bekezdése szabályozza a felmondási időt.


A kollektív szerződés megkötésével felülírták a munkaszerződésed.

2022. máj. 7. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!