Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit hazudjak a főnöknek hogy...

Mit hazudjak a főnöknek hogy nyerjek pár napot?

Figyelt kérdés

Balaton parti étterembe dolgozom,ez már a negyedik szezonom náluk. Eddig minden szezonban,minden nap hétből hatot megjelentem, visznt most elfáradtam. Szükségem van 3napra különben megbolondulok. Szeretem a fönökségem,de ha ilyenről van szó ők se megértőek. Nem akarok magyarazkodni de mivel csaladias az egesz mindenki tud mindent a masikrol.

24L



2023. aug. 21. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Családias, de azért rabszolga vagy (vagy hasznos hülye, mert más nem vállalna be ennyit ennyiért, te meg nem mondasz rá nemet), akiből az életet is kihajtják, nulla tekintettel az állapotára.

Ahol pár nap sem fér bele, mert teperni kell a pénz után, vagy hazudni arról hogy miért nem tudsz megjelenni, ott te egy senki vagy, akit kihasználnak. Vagy nem ismerted még fel, vagy képes vagy saját magadat és egészségedet is beáldozni valamiért (pénz), akkor meg bírd ki.


Szólj, hogy egy 3 napos időszakra keressenek valakit a helyedre, mert kimerültél. Ezen nincs mit hazudozni.

2023. aug. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy magas lázzal, hasmenéssel járó vírusfertőzés esetén nyilván nem várják el, hogy bemenj.

Ha erőszakoskodnak, akár egy hétig is elhúzódhat.

2023. aug. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A füllentéssel az a baj, hogy amíg igazat mondasz, azt évekkel később is biztonsággal vissza tudod idézni. De a füllentésre nem biztos, hogy pontosan emlékszel. Ha nem most a napokban buksz le, akkor később. Vagy jövőre megint dolgoznál náluk, és akkor szembesülsz a dologgal.
2023. aug. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak mondj annyit, hogy nem érzed jól magad nem vagy munkára alkalmas állapotban. Nem kell azt kamuzni, hogy ilyen olyan beteg vagy. Közük nincs hozzá és az egészséged többet jelent mint bármely munkahely.

Ha jó munkaerő vagy nem kell félned tőle, hogy későbbiekben gondod adódna belőle

2023. aug. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hazudni.


"Figyelj, Jóska, nagyon kimerült vagyok testileg, lelkileg, nem bírom ezt a tempót most. Kérlek keress valakit, aki 3 napig helyettesit. Muszáj kialudnom magam."


Ha negatív a reakciója, akkor pedig ne sajnáld őket otthagyni, mert egy normális főnök egy normális keresre normálisan reagál. Főleg ha még őszinte is vagy.

2023. aug. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezekkel, hogy a megszokott belét is kihajtjuk mellett még szezonális is. Az idénynek lassan vége, így a nyomás még nagyobb mint más helyeken.

De az életed azért csak fontosabb. Állj a sarkadra, mond egyenesen meg, hogy elfáradtál, pihenésre van szükséged.

2023. aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól meg lettél etetve ezzel a családias szöveggel, aztán meg szabit se mersz kérni.
2023. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kései Sirató ***** válasza:

Mondd meg az igazat, elfáradtál, mindenképpen pihenned kell.

Azt is mondhatod, hogy erre a pár napra tudnak tanulót hívni a MelóDiákon keresztül, mindig van sok jelentkező.

2023. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó hatalmas arc vagy😂

Én belenyalok :P


Amúgy Ja mondd hogy nem erzed jól magad azt csokkolom

2023. aug. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!