Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan hogy nincs feladata...

Van olyan hogy nincs feladata a programozónak és csak ül az irodában kavézgat, fekszik, stb?

Figyelt kérdés
2023. aug. 23. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hálózati rendszergazdánál hallottam ilyet, hogy csak ül a home office-ba és malmozik.
2023. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
45%
Persze, de home office-ban ez jellemzőbb.
2023. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rövidtávon lehet, mert a feladatok beérkezése nem egyenletes, lehetnek lazább és keményebb időszakok, a cégnek pedig úgy kell a munkaerőt szerveznie, hogy a kemény időszakban is tudja teljesíteni a határidőket. Hosszútávon viszont nincs, mert ilyenkor leépítés lesz és vagy megkapja más feladatát is, vagy ha nincs szerencséje ő lesz az akit elküldenek.
2023. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Igen, pl. ha kész van a sprintre minden én nem fogok előre venni semmi melót, mert ha meg túlszalad a meló, akkor többet melózok, hogy kész legyen minden.


Amúgy projekt alapú cégeknél szokott még olyan lenni, hogy két projekt között bench-re kerülsz, amikor 1-2 hétig nincs meló, de fizu az van, gyakrolatilag plusz fizetett szabadság.

2023. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Persze, rengetegszer.
2023. aug. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A programozóról nem tudok véleményt mondani, de a rendszergazdát (rendszerüzemeltetőt) ezért fizetem. Hogy mindent úgy építsen ki, úgy valósítson meg (amikor van pénz fejleszteni), hogy utána egész nap csak beszélgetni meg kávézgatni kelljen. És persze néha tartunk stressz tesztet és havária gyakorlatot, hogy mennyi idő alatt tud a tartalék gépekből meg a mentésekből visszaállítani egy munkaállomást. Vagy kívülről be tudok-e egy résen sliccanni. De amúgy úgy általában ne legyen semmi dolga.

[Nyilván amikor látom az üzletmenetet és látom, hogy lesz lóvé pár hónap múlva fejleszteni, akkor ráugrasztom a témára, hogy nézzen utána mennyit fejlődött a világ mostanában, és közösen tervezzük meg, hogy ár/érték arányban a legjobbra cseréljük a mostani technikát. Na akkor dolgozik, tanul, fejlődik ezerrel.]

2023. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!