Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen vizsgafeladatokat...

Milyen vizsgafeladatokat szoktak adni java programozó állásinterjún? Konkrét feladatok érdekelnek csak egyszerűen ki akarom próbálni hogyha elmennék a jelenlegi tudásommal állásinterjúra akkor mi lenne...?

Figyelt kérdés
2023. márc. 8. 06:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Sokféle. Vhol egy funciót kell írni, vhol adnak egy 3-4 napnyi feladatot (mert gondolkozni kell rajta), vhol inkább architektúrát kell tervrzni és elnagyarázni, miért döntöttél úgy, ahogy.


Nem lehet specifikálni. Voltak olyan jelentkezéseim, ahol nem volt feladat és úgy akartak felvenni. Csak más többet ajánlott. :)

2023. márc. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na jó de én egy néhány konkrét feladatra volnék kíváncsi amit megpróbálnék megoldani. Mert ha nem megy akkor el se megyek állásinterjúra hanem még tovább képzem magam.
2023. márc. 8. 08:19
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Legutobbiak, amikre emlekszem (45-60 perces interjuk):

- rendezzem egy fajl sorait, ha a fajl olyan nagy, hogy nem olvashato be egyszerre memoriaba (az I/O muveleteket absztrahalhattam)

- irjak task schedulert ami tobb szalrol kaphat taskokat (a task egy Runnable-t es egy timestamp-et tartalmaz, amit es amikor vegre kell hajtani)

- N-ary tree-ben 2-vel oszthato osszegu root-to-leaf path-ek szama

2023. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, az utolso 2 feladatbol volt az egyik, de a masikra nem emlekszem mar.
2023. márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem meg volt adva egy B-fa adatszerkezet, a működésének a leírása és egy fix osztálystruktúra amiből hiányzott a B-fa beszúrás és törlés művelet, ezt kellett megírni.


Plusz infó érdekességképp (bár a kérdés Java-ra vonatkozott): a hirdetésben SQL nyelv ismeret is szerepelt Java-n kívül, az SQL feladatom az volt, hogy egy táblában sérül a unique constraint, ahová distinct értékek kerülhetnek egy oszlopba csak van ahol ténylegesen 1 szerepel, olyan eset is ahol 2 és olyan is ahol 3-4 stb más-más dátumokkal... az volt a feladat hogy egyetlen DELETE utasítással töröljem ki az összes olyan rekordot ami miatt sérül az unique constraint megszorítás és minden szükséges rekord egyszer szerepeljen a táblában továbbá ha egy azonos ID-jú rekord többször szerepel (ami sérti a megszorítást) abból a legfrissebb dátummal rendelkezőt tartsam meg.


Ez az 1 interjúm volt, máshonnan nincs tapasztalatom, fel is vettek szerencsére junior java backend pozira (Bp - multi - mérnökinfó diploma)

2023. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

"csak egyszerűen ki akarom próbálni hogyha elmennék a jelenlegi tudásommal állásinterjúra akkor mi lenne..."


Mi lenne, ha elmennél? :-) Semmit nem veszítesz.

2023. márc. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Eddig egy olyan interjún voltam, ahol programot kellett volna írni papírra. Felálltam, megköszöntem a kávét és eljöttem. Komolytalannak tartom ezt. A CV-ben le van írva a munkatapasztalat, ha azon túl kérdéses a jelentkező tudása, akkor ott van a próbaidő, 3 hónap alatt ki fog derülni, ha nem tud semmit. Amelyik cég nem tud magának megengedni 3 hónapnyi fizetést próbaidőszakra, oda nem szabad menni, mert az utána rajtad is spórolni fog.

A másik, hogy manapság senki nem offline dolgozik. Ott a google, a stackoverflow. Senkit nem érdekel, hogy fejből ki mit tud, mert senki nem tud mindent fejből. Innentől fogva puszta szerencse kérdése, hogy az interjún adott feladatot épp ismeri vagy sem. Lehet, hogy egy jó programozót küldenek el, mert épp azt a szűk kis területet, amiről a kérdés szól, sosem használta még. Szerencsére a legtöbb komoly cégnél tudják ezt és nem viccelődnek ilyennel, hogy írj programot papíron.

Amit el tudok fogadni, sőt jó ötletnek tartok az az, hogy kapsz egy feladatot, 1 hét múlva jelentkezz vele és megnézzük, hogy oldottad meg. Az már elárul valamit a jelöltről, a problémamegoldó képességeiről. De hogy ott hirtelen az interjú stresszében nem tud jól egy FOR ciklust, az semmit nem mond el a tudásáról.

2023. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
7-es te tipikus coding monkey-nak tűnsz. Melyik cégnél dolgozol?
2023. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

#7 COVID ota kb. sehol nincs papiron programozas.

Ha meg a helyben megoldando feladatokat erted papiron programozas alatt, akkor kb. kivetel nelkul az osszes top cegnel van.

2023. márc. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Miért lettek lepontozva azok a válaszok, akik a kérdésre válaszoltak?
2023. márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!