Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Munkakeresés előtt állok...

Munkakeresés előtt állok (junior programozó), mire számítsak interjún, mennyire nehéz feladatokat szokás adni és mennyire kérdeznek rá algoritmusokra? (Többi lent részletesebben)

Figyelt kérdés

Szakmai gyakorlatomat egy multinál csináltam, ahova viszonylag nagy mázlival kerültem be, mert nem kellett semmi teszt (vagy lehet gyakorlatra nem is adnának?) csak 30 percet beszélgettek velem a githubos projecteimről meg szakmai dolgokról, szóval itt nem kellett tesztet írnom.


LeetCode és HackerRank feladatait aktívan csinálom, de azokat nem érzem nehéznek, hogy őszinte legyek, legalábbis ahhoz képest nem, ami rémtörténeteket olvastam már angolul meg magyarul is neten a tesztekről... De ugyanakkor meg arról is rengeteget olvastam, hogy sokaknak milyen béna munkatársa volt, vagy milyen banális hibákat követett el a junior és azon csodálkozom, hogy ha ők kaptak munkát, akkor csak nem lehetnek ezek a tesztek vészesek:D

Szóval teljesen bevagyok parázva, mert érzem én, hogy van itt valami survivorship bias, de nem tudom, hogy mennyire erősen van jelen. Kinéztem pár szimpatikus helyet magamnak és nem szeretném azért elbukni ezeket, mert felkészületlen vagyok, akkor inkább még szüneteltetném n hónapig a munkakeresést és majd ha eléggé felkészült leszek akkor folytatnám.



2023. jan. 20. 01:45
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Dont fos. Ez amolyan ismerkedés. :)
2023. jan. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha az említett feladatokat nem érzed nehéznek, akkor szerintem az interjúktól sem kell tartanod. Inkább az lesz szívás, hogy sok helyre nem hívnak majd be a tapasztalat hiánya miatt.
2023. jan. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Munkáltatója válogatja

Ahol belekötnek minden fisfos dologba, állj fel és keress másikat

2023. jan. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Abszolút helytől függ. Volt nekem is mindenféle interjúm. Volt, ahol szóban kellett programozni és úgy éreztem magam, mint vizsgán (InnoviTech, BlackBelt, MFB), volt ahol kaptam egy néhány napos tesztfeladatot (RTL, Telekom(ITSH), Aegon, K&H, OTP), esetleg a tesztfeladat után voltak szakmai kérdések (miért ezt használtam, mit jelent ez, miért lenne elvi hiba ha amazt használom), de volt olyan is, ahol pár alap kérdésen kívül jóformán semmi nem történt (Thyssen, Telekom(HU), MOL).


A tesztfeladatok szerintem a legjobbak, én nagyon rosszul teljesítek, ha bámulnak gondolkodás közben és egyébként rettenetesen életszerűtlen is szóban faggatni a delikvenst arról, hogy javítsa ki más kódját, meg a kedvencem, mikor különböző könyvtárak függvényhívásait kellett szóban elmondanom. Úgyhogy én is szelektálok részemről ilyenkor, nemcsak ők. Ahol stresszinterjú van vagy lerendezünk egy prog2-es gyakorlati vizsgát szóban, ami nekem 2 éve volt és azóta sem kellett a szakmában az a tudás, oda értelemszerűen nem megyek. Algoritmusos kérdésekkel rendben lennék egyébként, de olyanokat még nem kaptam nagyon. De fogalmi kérdések voltak, például sql joinok, sealed meg virtual class mit jelent, funkcionális vs oop különbség, mit jelentenek a solid elvek.

2023. jan. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!